درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 دولت عراق به بهانه های سخیف مانع رفتن بیماران به بیمارستان می‌شود.

 روز گذشته (یكشنبه 18خرداد-8ژوئن 2014)، خانم فاطمه نورانی یكی از ساكنان كمپ لیبرتی دچار سكته مغزی شد و  بلادرنگ به كلینیك عراقی كمپ منتقل شد. به تشخیص پزشك عراقی وی میبایست به طور اورژانس به بیمارستان منتقل می شد و به همین منظور كلینیك عراقی اطلاع داد كه آمبولانس به سرعت به كمپ برود.

اما عوامل نخست وزیری در یك اقدام جنایتكارانه، از ورود آمبولانس جلوگیری كرده و آن را به بغداد برگرداندند و بیمار با چند ساعت تأخیر به بیمارستان منتقل شد.  چیزی كه به شدت برای بهبود و سلامتی بیمار خطرناك است.

روز گذشته همچنین نیروهای عراقی تحت امر نخست وزیری، در ورودی كمپ به طور ناگهانی و در آخرین دقایق دو بیمار را  از لیست بیمارانی كه قرار بود به بیمارستان در بغداد منتقل شوند، حذف كرده و آنها را به داخل كمپ برگرداندند. همزمان نیروهای عراقی بدون هیچ دلیلی خواستار شدند كه مترجم یكی از بیماران به نام حسین مرادی،  كه در وضعیت وخیمی به سر میبرد،  عوض شود. با اینكه این مترجم نقش پرستار بیمار را نیز داشت ساكنان برای اینكه قرار پزشكی او نسوزد، مترجم را عوض كردند، اما مأموران عراقی مترجم دوم را نیز قبول نكردند و حركت آمبولانس مدت زیادی به عقب افتاد، تا مترجم دیگری برای همراهی كردن این بیمار آماده شود.

طی توقف بیماران در ورودی كمپ، فردی به نام محمد از عوامل نخست وزیری كه دستوراتش را از سرگرد احمد خضیر،  قاتل ساكنان اشرف دریافت می كند، با فحاشی و توهین ضمن هل دادن یكی از مترجمان پرونده بیمار را از وی گرفته و آن را مچاله كرد. او همچنین با فشار و تهدید از بیماران می خواست كه با یك آمبولانس تردد كنند. در حالی كه تعداد بیماران زیاد بود و دو تن از آنها به خاطر وضعیت وخیمشان  باید روی تخت در آمبولانس منتقل می شدند. این فرد روز قبل از این نیز با توهین و فحاشی و پیچاندن دست یكی از ساكنان تهدید كرده بود كه او را خفه خواهد كرد.

عوامل نخست وزیری از مدتها قبل محاصره ضد انسانی پزشكی و اقدامهای  محدود كننده خود را تشدید كرده و روزانه بدون هیچ دلیلی به حذف پرستاران و مترجمان, تأخیر انداختن در حركت امبولانس و كارشكنی در ریل درمان بیماران مبادرت می كنند. محاصره جنایتكارانه پزشكی و عدم دسترسی آزادانه ساكنان به خدمات پزشكی در پنج سال ونیم گذشته باعث جان باختن 20 تن از مجاهدان در اشرف و لیبرتی شده است.

مقاومت ایران نسبت به عواقب محاصره ضد انسانی پزشكی در لیبرتی، و همچنین برخورد های ضد انسانی و توهین و آزار بیماران توسط نیروهای عراقی هشدار می‌دهد و از سازمان ملل متحد و دولت آمریكا می خواهد با توجه به تعهداتی كه نسبت به سلامت و امنیت مجاهدان لیبرتی دارند، برای پایان دادن به این محاصره ضد انسانی و دور كردن عوامل سركوب و شكنجه روانی از لیبرتی، اقدام فوری به عمل آورند

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

19 خرداد ماه 93 ( 9 ژوئن 2014 )

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب