درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 فراخوان به آمریكا و ملل متحد برای محكومیت این درخواست و اقدام فوری برای حفاظت ساكنان لیبرتی.

روز سه شنبه  13 خرداد 1393 (3ژوئن)، دو روز بعد از اعدام مجاهد خلق غلامرضا خسروی، مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه رژیم آخوندی، بار دیگر گفت: «ما همواره از دولت عراق خواسته‌ایم كه اعضای سازمان مجاهدین را به ایران تحویل دهند.

این موضوع در عین حال از طریق مراجع بین‌المللی هم دنبال می‌شود تا زمینه ‌اعاده و استرداد آنها به ایران فراهم شود ... در وزارت امور خارجه با همكاری نهادهای مسئول این موضوع دنبال می‌شود».

این سخنگو همچنین در ارتباط با اعدام غلامرضا خسروی گفت: «این فرد به‌جهت عضویت در گروههای تروریستی و مشارکت در اقدام تروریستی و کشتن افراد بیگناه مجازات شده است». او فراموش كرده بود كه حتی دادسرای آخوندها در اطلاعیه رسمی اش اتهامهای وارده به غلامرضا را «تلاش مؤثر برای پیشبرد اهداف سازمان مجاهدین»، اطلاع رسانی به «رسانه های مرتبط با سازمان مجاهدین» و «ارائه كمك مالی» و وصل «برخی افراد به تشكیلات» اعلام كرده بود.

در خواستهای مكرر  رئیس قضاییه، وزیر دادگستری و وزارتخارجه رژیم آخوندی برای استرداد پناهندگانی كه مشمول «حفاظت بین المللی» هستند، قبل از هر چیز بیانگر وحشت فزاینده رژیم از خشم و نارضایتی فراگیر اجتماعی و توانمندی و جایگاه مقاومت سازمانیافتة مردم ایران  در سطح داخلی و بین المللی است.

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه رژیم، در  روز 28 اردیبهشت در ملاقات با  رئیس شورای عالی قضایی عراق و همچنین آخوند پورمحمدی،  وزیر دادگستری رژیم، از مسئولان قتل عام 30هزار زندانی سیاسی، در اسفند ماه 92، از وزیر دادگستری عراق خواستار استرداد مجاهدین شده بودند. رژیمی كه از پنج سال پیش تا كنون، در حملات متعدد زمینی و موشكی به اشرف و لیبرتی به كمك حكومت دست نشانده اش در عراق،  116 تن را به شهادت رسانده، 1375 تن را مجروح كرده و 7 نفر شامل شش زن را به گروگان گرفته است. علاوه بر این20 نفر را هم  در اثر محاصره پزشكی زجركش كرده است.

كمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد در روز  16 اردیبهشت در بیانیه خود تصریح كرد: «كمیسر عالی پناهندگان ملل متحد، بار دیگر بر این تأكید می كند كه ساكنان كمپ لیبرتی مشمول حفاظت علیه اخراج یا بازگشت اجباری به هر محلی هستند كه زندگی یا آزادی آنها را به خطر اندازد. یادداشت تفاهم بین دولت عراق و ملل متحد به صراحت  برخورداری ساكنان از اصل نان رفولمان (عدم انتقال و اخراج و بازگشت اجباری) را به رسمیت می شناسد».

درخواست استرداد پناهندگان ایرانی توسط رژیمی كه 120 هزار زندانی سیاسی را اعدام كرده و به خاطر نقض وحشتناك حقوق بشر 60 بار در سازمان ملل محكوم شده است و 30 هزار زندانی سیاسی را در سال 1367 صرفاً به خاطر وفاداری به مجاهدین قتل عام كرده است، تنها خشم و انزجار عمومی را بر می انگیزد.

مقاومت ایران دولت آمریكا و ملل متحد را كه بارها و به صورت مكتوب نسبت به امنیت و سلامت ساكنان لیبرتی متعهد شده‌اند به محكومیت قاطع این درخواستها و اقدام فوری و مؤثر در حفاظت از ساكنان لیبرتی فرا می خواند. سكوت و بی‌عملی در مقابل این اظهارات،  رژیم و دست نشاندگانش در عراق را در اقدامات غیر قانونی و ضد انسانی شان تشجیع می‌كند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

14 خرداد1393  (4ژوئن 2014)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب