درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 نیمه شب یكشنبه 11خرداد، 6 تن از مأموران جنایتكار دادستانی و وزارت اطلاعات پیكر مجاهد شهید غلامرضا خسروی را مخفیانه در آرامگاه باغ رضوان اصفهان تدفین كردند.

صبح روز گذشته پس از اعدام غلامرضا، دژخیمان نه تنها از تحویل پیكر او به خانواده اش كه تمامی شب را در مقابل زندان به سر برده بودند، خودداری كردند،

بلكه با سنگدلی و فریبكاری با دادن پاسخهای ضد و نقیض آنها را به اماكن مختلف چون زندان اوین و دادسرای مركز ارجاع دادند تا بر رنج این خانواده داغدار بیفزایند. این در حالی بود كه در وحشت از بروز خشم و انزجار مردمی و اعتراضات اجتماعی، پیكر شهید را مخفیانه به اصفهان (440كیلومتری تهران) منتقل كرده بودند.

تلاشهای خانواده شهید برای تحویل گیری پیكر فرزندشان به جایی نرسید. تا اینكه نیمه شب او را مخفیانه در باغ رضوان اصفهان دفن كردند. اطلاعات آخوندی در تهران و اصفهان تهدید كرده است كه هیچ كس حق برگزاری مراسم و یا انتشار گزارشی در مورد محل و نحوه تدفین او ندارد.

غلامرضا خسروی پس از تحمل در مجموع 12 سال زندان و شكنجه بسیار در شكنجه گاههای مختلف رژیم، سرانجام روز یكشنبه 11خرداد در زندان گوهر دشت كرج حلق آویز شد. او كه پس از دستگیری مجدد در 86 ابتدا به سه سال زندان محكوم شده بود به دلیل تن ندادن به فشارهای اطلاعات آخوندی برای شركت در مصاحبه تلویزیونی علیه سازمان مجاهدین، در یك دادگاه نمایشی دیگر به دوبار اعدام محكوم شد.

 در حمله 28فروردین به زندان اوین غلامرضا مورد بیشترین ضرب و شتم قرار گرفت و در حالیكه از ناحیه سر و صورت و گوش مجروح شده بود، به انفرادی منتقل شد او بلافاصله بهمراه سایر زندانیان تا بازگشت به بند عمومی دست به اعتصاب غذا زد.

دادسرای رژیم آخوندی روز یكشنبه اتهام غلامرضا را «محاربه از طریق تلاش مؤثر برای پیشبرد اهداف سازمان مجاهدین»، اطلاع رسانی به «رسانه های مرتبط با سازمان مجاهدین» و «ارائه كمك مالی» و وصل «برخی افراد به تشكیلات» این سازمان اعلام كرد.

اعدام غلامرضا خسروی سوادجانی كه بنا به اطلاعیه عفو بین الملل علاوه بر «قانون بین المللی» قوانین خود رژیم را نیز نقض می كند و تحویل ندادن پیكر او به خانواده اش و تدفین مخفیانه اش وحشت روز افزون رژیم روبه سقوط آخوندی از مجاهدین و مقاومت ایران را بر ملا می كند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

12خرداد 1393 (2ژوئن2014)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب