درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 بنا بر گزارشهای رسیده از داخل ایران، سرلشكر جنایتكار جمیل شمری، سركرده پلیس دیالی كه اعدام جمعی و گروگانگیری مجاهدان اشرف در دهم شهریور را در صحنه فرماندهی می كرد، هفته گذشته به مدت 5 روز به ایران رفت تا مزد جنایاتش را از نیروی تروریستی قدس دریافت نموده و برای جنایتهای بیشتر از جمله سرقت سیستماتیك و كلان اموال مجاهدین در اشرف توجیه شود.

 شمری كه در روز 30 اردیبهشت به عراق بازگشت، گزارشی از نتیجه اقدامهای كمیته فرمایشی مالكی برای تحقیق درباره قتل عام 10 شهریور را به نیروی قدس ارائه كرد و مأموریت یافت تا پرونده های جدیدی علیه مجاهدین تشكیل داده و شكایتهای بیشتری علیه آنها دردادگاه دیالی ثبت كند.

او همچنین ضمن دریافت دستورالعملهای رژیم ایران مبنی بر سرقت سیستماتیك و كلان اموال ساكنان اشرف، هماهنگیهای ضروری و عملی را با مأموران نیروی قدس در این رابطه به عمل آورد.

در ماههای گذشته جمیل شمری در هماهنگی با رژیم ایران و دولت عراق به برخی از كشورهای اروپایی برده شد تا با مراجعه به برخی از ارگانهای بین المللی و حقوق بشری مدعی شود قتل عام 10 شهریور ناشی از اختلافات درونی مجاهدین بوده و دولت عراق در آن دخالتی نداشته است!

مقاومت ایران در اطلاعیه های متعدد اعلام كرده است فرماندهی قتل عام 10 شهریور در صحنه به عهده جمیل شمری بوده است، از جمله در اطلاعیه شماره 26 درباره قتل عام در اشرف در روز 12 شهریور  تصریح می كند: «جمیل شمری، فرمانده پلیس دیالی، شنبه شب 9شهریور شماری از افسران گردان حفاظتی اشرف را به مرخصی اجباری فرستاد تا در جزییات حمله و عاملان آن قرار نگیرند و خود از شنبه شب برای فرماندهی و نظارت بر عملیات در اشرف مستقر شد».

همچنین در اطلاعیه شماره 77 به تاریخ 15 مهر 1392 آمده است: «جمیل شمری، سركرده پلیس دیالی به دستور مالكی و كمیته سركوب نخست وزیری موظف شده اند تحت عنوان كمیته تحقیق با صحنه سازی و سرهم‌بندی گزارشهای ساختگی، هرگونه تحقیقات بیطرف و مستقل در مورد جنایت بزرگ علیه بشریت در اشرف را خنثی كنند و آمران و عاملان، از جمله مالكی، فالح فیاض و سرلشگر شمری و دیگر جنایتكاران را از عواقب این جنایت بزرگ علیه بشریت در امان نگه دارند. در تحقیقات به سبك مالكی، قربانیان به مسخره ترین صورت عامل و مقصر كشتار خود جلوه داده می شوند»!

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

اول خرداد 1393( 22 مه 2014)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب