درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 هدف رژیم از ادامه مذاكرات جلوگیری از ادامه تحریمها و زمان خریدن برای پیشبرد پروژه های اتمی است.

همزمان با دور جدید مذاكرات هسته یی، سران رژیم آخوندی از یكسو بر لزوم ادامه پروژه های اتمی و موشكی رژیم تأكید می كنند و از سوی دیگر با ادامه مذاكرات و با بهره برداری از سیاست مماشات، می خواهند هم از ادامه و تشدید تحریمها جلوگیری نمایند و هم برای پیشبرد پروژه های اتمی خود زمان بخرند.

خامنه ای، ولی فقیه نظام آخوندی، كه پس از بازدید از تولیدات نیروی هوا فضای سپاه سخنرانی می كرد، تولیدات موشكی رژیم را «پیام اقتدار و توانایی درونی» خواند و «از توجه جدی نكردن برخی مسئولان به این پیام » اظهار نگرانی كرد. وی گفت: «نیروی هوافضای سپاه باید كارها و برنامه‌های خود را با دقت به پیش برد و به حد كنونی نیز راضی نباشد. باید تولیدات خود را به مرحله تولید انبوه برساند، این موضوع یك وظیفه است». وی افزود «آنها (غربیها) درحالی توقع محدود شدن برنامه موشكی ایران را دارند كه دائماً در حال تهدید نظامی ایران هستند، بنابراین چنین توقعی، احمقانه و ابلهانه است».

خامنه ای گفت: «البته من همواره طرفدار ابتكار در سیاست خارجی و مذاكره بوده و هستم و توصیه همیشگی من به مسئولان این بوده كه در سیاست خارجی و مبادلات بین‌المللی هرچه تلاش و ابتكار وجود دارد به كار بندند».

 تجربه 30 سال گذشته نشان می دهد كه ابتكار و مذاكره در قاموس رژیم آخوندی مفهومی جز فریبكاری و پنهان كاری و زمان خریدن ندارد.

وی در عین حال بر ضرورت دور زدن تحریمها تأكید كرد و گفت: «نباید نیازمندیهای كشور و برخی مسایل هم‌چون تحریمها، به مذاكره گره زده شود. مسئولان باید موضوع تحریم را به طریق دیگری حل كنند». (خبرگزاری ایسنا-21اردیبهشت).

آخوند حسن روحانی، رئیس جمهور رژیم، به زبان دیگری هدف رژیم را از مذاكرات ابراز داشت و گفت هر چند ما «در زمینه سیاسی می‌خواهیم گامی به پیش برداریم»، اما «ما در فناوری نمی‌خواهیم یك قدم عقب‌نشینی كنیم... دانشمندان ما، سازمان انرژی اتمی ما، كه از جان هم مایه گذاشتند؛ ما همه فعالیتهای علمی و كار قانونی را ادامه دادیم و خواهیم داد این را همه غربی‌ها و شرقی‌ها و 1+5 بدانند» (خبرگزاری سپاه پاسداران-فارس-21 اردیبهشت).

پاسدار علی لاریجانی، رئیس مجلس آخوندی نیز در این باره گفت: «مذاکرات نهایی محل مسامحه نخواهد بود. كمیت فناوری هسته یی در مذاکرات محل چانه زنی نیست» (خبرگزاری حكومتی ایلنا-22اردیبهشت).

همزمان نمایندگان مجلس آخوندی با صدور بیانیه یی «به قدرتهای بزرگ هشدار دادند که ملت ایران [بخوانید رژیم آخوندی] از مواضع خود در فناوری صلح‌آمیز هسته‌یی تنازل نخواهد کرد. ...تیم مذاكره كننده عقب نشینی نكند» (خبرگزاری حكومتی ایرنا-22 اردیبهشت).

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

23 اردیبهشت 1393 (13 مه 2014)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب