درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

  چندین شخصیت و پارلمانتر کرد یک بیانیه علیه انتقال ساکنان کمپ اشرف به کمپ لیبرتی صادر می‌کنند و از سازمان ملل می‌خواهند که سلامتی این پناهندگان حفاظت شود.

به گزارش هفته نامه میدیا، ۱۵ اسفند ۱۳۹۰-  ۳۰شخصیت و پارلمانتر کرد با امضای بیانیه‌یی انتقال ساکنان کمپ اشرف به یک قرارگاه سابق نیروهای امریکا به اسم لیبرتی در نزدیکی فرودگاه بغداد را محکوم کردند و از سازمان ملل و ایالات متحدة امریکا خواستند که مسئولیت حفاظت از سلامتی این پناهندگان را به‌عهده بگیرند.

آزاد چالاک، روزنامه‌نگار و عضو سابق پارلمان عراق که یکی از شخصیتهای امضا‌کننده بیانیه است اعلام می‌کند که رفتار دولت عراق با ساکنان کمپ اشرف در مدت چند سال گذشته بسیار بد و دور از اصول بین‌المللی بوده و افزود: از طرف خودم اینگونه رفتارها را محکوم می‌کنم و حمایت و همدردی خود را با اعلام می‌کنم.
ابراهیم عباس، روزنامه‌نگار و سردبیر سایت روبر، وی نیز از جمله کسانی است که بیانیه را امضا کرده است. وی علت امضای بیانیه را به احساسات انسانی مرتبط ساخت و گفت: امضای بیانیه به این احساس انسانی علیه خشونتهایی که علیه ساکنان کمپ اشرف صورت می‌گیرد برمی‌گردد.
ابراهیم عباس تاکید کرد که انتقال این پناهندگان از اشرف به کمپ لیبرتی راه حلی برای این موضوع نیست و افزود: با انتقال این پناهندگان از اشرف به کمپ لیبرتی مشکل نه تنها حل نمی‌شود بلکه آنرا بغرنج‌تر می‌کند. زندگی اینها در خطر است. به همین خاطر این انتقال باید مستقیما تحت نظارت سازمان‌های بین‌المللی و طرفهای حقوق بشری باشد».

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب