درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 تلاش خامنه ای برای جلوگیری از ورود رفسنجانی به نمایش انتخابات و نگرانی از تحریم سراسری. احمدی نژاد خطاب به باند رقیب گفت کاری می‌کند که راه برگشتن به خانه‌ی خود را گم کنند.

با نزدیک شدن نمایش انتخابات جنگ باندهای متخاصم در درون رژیم هر روز بالاتر می‌گیرد. خامنه ای که از آینده رژیمش به‌شدت نگران است در صدد است با حذف باندهای رقیب عرصه این نمایش را صرفاً به افراد باند خود محدود کند و از بروز هرگونه بحران و تنش جلوگیری نماید.

در همین رابطه ۱۵۰نماینده مجلس رژیم آخوندی برای جلوگیری از ورود رفسنجانی به انتخابات در نامه یی به او سخنان اخیرش  را «از مصادیق فاصله گرفتن از اندیشه های امام» توصیف کردند. در این نامه از رفسنجانی خواسته شده که «به اندیشه‌های امام و حضرت آیت الله خامنه ای بازگردد و به جای آن فاصله خود را از کسانی که دل در گروه انقلاب ندارند و تلاش می‌کنند انقلاب اسلامی را از مبانی خود تهی گردانند، حفظ نماید».

نمایندگان مجلس رژیم نوشتند: «جامعه باز امروز که توأم با سلایق مختلف است به مراتب بازتر و آزادتر از زمان حاکمیت ایشان است .... امروز با همه انتقادات مبنایی بر دولت احمدی نژاد، پیشرفت در زیرساختها، صنعت، مسائل علمی، رفاه و قدرت، با امن‌تر، با صلابت تر و با قدرت تر از دوره» رفسنجانی است» (رسانه های حکومتی-۱۸اردیبهشت) .

در همین حال همسر رفسنجانی گفت: رفسنجانی «مطمئنا وارد عرصه انتخابات نمی‌شود.... انتخاباتی وجود ندارد، مگر برای اینها کاری دارد که رأی‌ها را عوض کنند».

خامنه ای، ولی فقیه رژیم با اشاره به تهدیدهای قبلی احمدی نژاد درمورد به تعطیلی کشاندن انتخابات گفته بود: «بعضیها سعی کردند انتخابات ...در موعد مقرر برگزار نشود اما ناکام ماندند و بعد از این هم راه به جایی نمی‌برند». وی در هراس از تحریم سراسری گفت: «سعی می‌کنند انتخابات را بی‌رونق کنند ... فعالیتهای تبلیغاتی سیاسی دشمن در روزها و هفته‌های آینده گسترده‌تر هم خواهد شد تا شاید حضور مردم بی‌انگیزه و کم رنگ شود و آنها بتوانند تهاجمات خود را به ایران چند برابر کنند.... حضور مردم است که به نظام اسلامی و به کشور عزیز ما مصونیت می‌بخشد » (رسانه های حکومتی-۱۷اردیبهشت).

قبل از آن احمدی نژاد باند خامنه ای را تهدید کرده بود که «درکمتر از پنج ماه بساط بداخلاقی‌ها از ایران جمع می‌شود.و دست قدرت ملت... کاری می‌کند که راه برگشتن به خانه‌ی خود را گم کنید» (روزنامه حکومتی عصر ایران-۱۵اردیبهشت).

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۸ اردیبهشت۱۳۹۲ (۸مه ۲۰۱۳)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب