درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 اعتراف سرکردگان رژیم به وضعیت بحرانی رژیم و ابراز وحشت از عواقب جنایتهای ضد بشری

حضور رفسنجانی در انتخابات به نفع کشور نیست.

زاویه نداشتن با خامنه ای ویژگی مهم رئیس‌جمهور است.

با نزدیک شدن نمایش انتخابات ریاست جمهوری در رژیم ملایان و بالا گرفتن جنگ گرگها در درون رژیم، شماری از سرکردگان آن به ابراز نگرانی از آینده رژیم پرداخته اند  و در وحشت از عواقب جنایتهای این رژیم از اعدامهای گسترده فاصله میگیرند.

علیرضا علی احمدی وزیر سابق آموزش و پرورش، از باند احمدی نژاد با تأکید به بحرانی بودن وضع کشور گفت «چرا اجازه می‌دهید به‌جای مراقبت از مرزها و اتفاقات کشورهای عراق و سوریه و اقدامات و حمایت عربستان از منافقان حواسها پرت شود، امروز اگر هوشیار نباشید حواسمان جمع نباشد، عملیات مرصاد تکرار می‌شود» (خبرگزاری سپاه پاسداران-فارس- ۱۴اردیبهشت).

قبل از او نیز محمد رضا خاتمی، برادر رئیس جمهور قبلی رژیم گفته بود: «کشور در معرض سقوط است ... ممکن است فردا اساساً کشوری وجود نداشته باشد و عمق فجایع به حدی برسد که امیدی به بازسازی نباشد. آن وقت دیگر از این سرمایه (خاتمی) هم نمی‌توانیم استفاده کنیم».

یک کاندیدای دیگر نمایش انتخابات، آخوند پور محمدی، رئیس بازرسی کل کشور، وزیر کشور و معاون سابق وزارت اطلاعات و از مسئولان قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷، در وحشت از آینده نامعلوم رژیم، شرکتش را در اعدام مجاهدین تکذیب کرد و همه مسئولیت را به گردن خمینی انداخت و گفت «من در وزارت اطلاعات یک روز پست امنیتی نداشتم. ...با اصرار آقای ری‌شهری وارد وزارت اطلاعات شدم و مسئول ضدجاسوسی شدم. بنده در آن حوزه که تازه نیمه امنیتی است، تنها دو سال حضور داشتم. بنابراین درگیر اعدامها نبودم  ...این خبر بخشی از فضاسازی مجاهدین است... جنگ منافقین با امام بود و ما در آن زمان کسی نبودیم». او نماینده وزارت اطلاعات در کمیته مرگ بود که به‌دستور خمینی ۳۰ هزار زندانی سیاسی را در تابستان ۱۳۶۷ قتل عام کرد. به تصریح جانشین وقت خمینی، نماینده اطلاعات بیشترین نقش را در این کشتار بر عهده داشت.

روز دوشنبه ۱۶اردیبهشت نیز علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس آخوندی از نزدیکان خامنه ای در حالیکه پیرامون «بی‌احترامی احمدی‌نژاد به فرامین» خامنه ای صحبت می‌کرد، گفت: «حضور هاشمی در صحنه انتخابات به نفع وی و کشور نیست... باید فرصت در اختیار افرادی قرار بگیرد که هم از نظر سن و سال و هم از نظر توانمندی دارای قابلیتهای بیشتری باشند... زاویه نداشتن با رهبری نیز از مهمترین ویژگیهای رئیس‌جمهور است».

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲(۷ مه ۲۰۱۳)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب