درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 نماینده مجلس ارتجاع از اراک در یک اعتراف بیسابقه در مجلس آخوندی گفت: مردم اراک به دلیل نیروگاه شازند از ۳۶۵روز سال ۲۵۰روز را در آلودگی به سر می برند و به همین خاطر شماری از مردم به بیماری سرطان مبتلا شده اند و ۳۰۰نفر از این بیماران در نوبت بیمارستان هستند.

ابعاد فاجعه بسا بیشتر از این است. در نیروگاه شازند به جای گاز، از نفت مازوت استفاده می‌شود و سیستم فیلتر کارخانه که برای تصفیه آلودگیهای ناشی از گاز ساخته شده توان تصفیه آلودگیهای ناشی از سوخت مازوت را ندارد و به طور مستمر دود الوده در شهر پخش می‌شود.

شیوع بیماری سرطان در حالیست که مردم به خاطر بیکاری و سطح نازل درآمدها توان پرداخت هزینه های کلان معالجه را نیز ندارند. به عنوان مثال یک آمپول اصلی مداوای این بیماری که باید ۹یا ۱۷نوبت تزریق شود، ۵میلیون تومان است که بیش از در آمد یکسال یک کارگر است.

در حالیکه در آمد نفت ایران در چند سال اخیر بیش از تمامی درآمد نفت از ابتدا تا کنون بوده است، وضعیت اقتصادی کشور رو به قهقرا رفته و بسیاری از زیرساختها منهدم شده است. از یکسو صدها میلیارد دلار اموال مردم ایران صرف پروژه‌های شوم اتمی، صدور تروریسم و بنیادگرایی و گسترش ارگانهای سرکوب می شود یا به حسابهای بانکی سران رژیم سرازیر می‌شود و از سوی دیگر دامنه فقر و گرانی و تورم و بیکاری هر روز گسترده تر می‌شود و بنا به ارزیابی مراجع بین‌المللی تورم در اقلام پایه یی مورد نیاز مردم به ۱۱۰درصد رسیده است.

تا فاشیسم دینی حاکم بر ایران بر سر کار است نه مردم ایران روی امنیت و آسایش و رفاه به خود خواهند دید و نه منطقه و جهان روی صلح و آرامش و سرمایه های عظیم این کشور صرف کشتار و سرکوب و جنگ افروزی در ایران و جهان خواهد شد.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۵دی۱۳۹۱ (۱۴ژانویه۲۰۱۳)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب