درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 دیكتاتوری مذهبی و تروریستی حاكم بر ایران، ناتوان از مقابله با مردم محروم سیستان و بلوچستان در یك اقدام جنایتكارانه، به ترور روحانیون اهل سنت، معتمدان و شهروندان در این استان روی آورده است.

روز یکشنبه ۱۰ فروردین مولوی عبدالله باجی زهی پیشنماز مسجد شیر آباد زاهدان،  هنگام خروج از مسجد هدف شلیك 4گلوله در سرش قرار گرفت و در دم جان داد. در همان روز دو شهروند34 و 40ساله بلوچ با نام خانوادگی شاهوزهی بر اثر رگبار گلوله آدمكشان رژیم آخوندی به قتل رسیدند.

روز دوشنبه 11 فروردین آقای مراد کهرا زهی ۴۵ ساله در زاهدان هدف ۸ گلوله قرار گرفت که به شدت زخمی شد و در حال حاضر در كوما به سر می برد. روز سه شنبه ۱۲ فروردین آقای خداد ناروئی ۶۰ ساله از معتمدان شهر بزمان از توابع ایرانشهر بر اثر رگبار گلوله مزدوران جان خود را از دست داد.

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، ضمن ابراز همبستگی و همدردی با خانواده قربانیان و عموم مردم سیستان و بلوچستان، جامعه جهانی به ویژه دبیركل، كمیسر عالی حقوق بشر، گزارشگر آزادی دین و عقیده و گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران ملل متحد و عموم مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر را به محكومیت قاطع این جنایتها فراخواند و خواستار تشكیل یك هیأت حقیقت یاب برای بررسی این ترورهای كور و وحشیانه شد.

خانم رجوی افزود، توسل رژیم آخوندی به این ترورهای كور نشانگر آن است كه حتی امواج اعدامهای جمعی و خودسرانه چه در زندانها و چه در ملا عام كه بعد از روی كار آمدن آخوند شیاد روحانی به نحو بیسابقه یی افزایش یافته، عطش خونین جانیان حاكم بر ایران را فرو نمی نشاند و رژیم آخوندی در هراس از خیزش مردم به جان آمده به ویژه در مناطق محرومی چون استان سیستان و بلوچستان از هیچ جنایتی فروگذار نمی‌كند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

16فروردین 1393 (5 آوریل 2014)

 

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب