درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

تظاهرکنندگان در مشهد: «لاريجاني خائن اعدام بايد گردد»، «بنياد شهيد ننگت باد، خجالت

صبح روز دو‌شنبه ۲۹آبان(۲۰نوامبر) بیش از چهار هزار تن از غارت شدگان مؤسسات حكومتي کاسپین؛ البرز ایرانیان (آرمان) و افضل توس و آرمان وحدت در مقابل ساختمان دادسرای عمومی تهران در میدان ۱۵ خرداد تهران دست به تظاهرات زدند. نیروهای سرکوبگر در صدد بودند با استقرار فشرده در محل تظاهرات و ایجاد فضای رعب و وحشت مانع از شکل گیری تظاهرات شوند. اما در هراس از خشم تظاهرکنندگان جرأت تعرض به آنها را نداشتند. مردم كه به سمت كاخ دادگستري راهپيمايي مي كردند، شعار می دادند:‌ «لاريجاني حيا كن، سپرده رو رها كن»، «يكساله كه دويديم، هيچ ثمري نديديم»، «دستهای پشت پرده با پول ما چه کرده؟»، «دولت خدايي مي‌كند، ملت گدايي مي‌كند»، «مرگ بر اين دولت مردم فريب»، «پولهاي ما حق ماست، حاصل يك عمر ماست»، «كشور ما دزدخونه ست، توي جهان نمونه ست»،«زير بار ستم نمي‌كنيم زندگي، جان فدا مي كنيم در ره آزادگي، واي از اين ظلم»، «اين جمله حرف ساده است، ايران پر از فساد است»، «سوريه را رها كن، فكري به حال ما كن».

تلاش مأموران سركوبگر برای آن که شركت كنندگان علیه سران رژ‌یم شعار ندهند به جایی نرسید و مردم خشمگین به شعارهاي خود علیه سران فاسد و غارتگر رژیم ادامه دادند.

یکی از زنان شرکت کننده در تظاهرات مي گفت: «ما همه سپرده گذارانی هستيم كه يكسال است می‌رویم و می‌آییم، اما هيچ نتيجه یي نگرفتيم. نه از قوه قضایيه، نه از داستاني... چطور رهبر [خامنه ای] متوجه نشده كه پولهاي ما به جيب چه كسانی رفته؟ اما به اين توجه مي كند كه مال ما را بفرستد به ... عراق، چرا پولهایی كه مال ماست، بايد در عراق و لبنان و سوريه برود... چرا رهبر ...پولهاي ما را به چپاول مي فرستد ... ايران خودش ويرانه است...

 شمار دیگری از غارت شدگان مؤسسه مالي افضل توس نیز در روز شنبه ۲۷ آبان با تجمع در مقابل بنیاد فساد و غارت موسوم به بنیاد شهید مشهد عليه لاريجاني سردژخيم قوه قضایيه دست به تظاهرات زدند. آنها شعار می دادند:‌ «لاريجاني خائن اعدام بايد گردد، اين دزد بي لياقت اعدام بايد گردد»، «بنياد شهيد ننگت باد، خجالت، خجالت».

در روز دوشنبه ۲۹آبان کارکنان شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس در اعتراض به پرداخت نشدن یکسال حقوق خود، در برابر ساختمان ارگان سرکوب موسوم به خانه کارگر در تهران تجمع کردند. اين شركت که ۱۲۰۰ کارگر داشت در اردیبهشت ۹۵ با اجرای طرح خصوصی سازی یعنی واگذاری شركت به سركردگان رژیم به نابودی کشیده شد. صدها تن از کارگران اخراج و آنها که مانده اند دست کم یکسال است حقوق و مزایا دریافت نکرده اند.

تجمع بازنشستگان فولاد كشور در اعتراض به شرايط معيشتي و پرداخت نشدن حقوقهايشان که در مقابل مجلس رژیم برگزار شد، از دیگر اعتراضات روز دوشنبه ۲۹‌آبان است.  بازنشستگان فولاد كه از استانهاي اصفهان، خوزستان،کرمان، گیلان، تهران و البرز در اين تجمع شركت كرده بودند خواهان پرداخت به موقع حقوق و هزینه‌های جاری درمانی خود شدند.

امواج حركتهاي اعتراضي در سراسر کشور از زلزله زدگان مصيبت ديده در غرب کشور تا میلیونها غارت شده، تا كارگران و زحمتكشان محروم، بیانگر نفرت و خشم عمومي از سران فاسد و غارتگر رژيم آخوندي است. تنها راه خلاصی از این همه درد و رنج، سرنگونی این نظام فاسد، سرکوبگر و قرون وسطایی به دست مردم و مقاومت ايران است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۹ آبان ۱۳۹۶ (۲۰نوامبر ۲۰۱۷)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب