درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

اطلاعیه‌های کمیسیون‌های شورای ملی مقاومت

روز یکشنبه ۲۳ مهر هزاران تن از مردمي كه اموالشان توسط موسسات وابسته به سپاه پاسداران و ديگر ارگانهاي سركوبگر غارت شده است، در خیابانهای مرکزی تهران دست به تظاهرات و راهپیمایی زدند و خشم و انزجار خود از ستم نظام ولایت فقیه را ابراز کردند.

مؤسسات كاسپين، پديده شاندیز و البرز ايرانيان (آرمان)، پردیسبان و... در سالهاي گذشته توسط سپاه پاسداران، قوه قضاییه، نیروی انتظامی در پوش شرکت تعاونی و بانک به طور زنجیره یی در شهرهای سراسر ایران ایجاد شده و سرمایه های اقشار مختلف را جمع آوری کرده و به غارت بردند.

معترضان که علاوه بر سپرده گذاران تهرانی، از شهرهای؛ مشهد؛ رشت؛ اردبیل، کرمان و اهواز به تهران آمده اند. در حالیکه به سمت خیابان پاستور دفتر رئیس جمهور شیاد رژیم راهپیمایی می کردند، شعار می دادند: «زير بار ستم نمي كنيم زندگي، جان فدا مي کنيم در ره آزادگي، مرگ بر اين ظلم، مرگ بر این ظلم»، «ابوالفضل علمدار، ريشه ظلم رو بردار»، «آخر بی غیرتی، ‌اختلاس دولتی»، «دولت به این بی غیرتی، هرگز ندیده ملتی»، «كشور ما دزدخونه ست، توي جهان نمونه ست» «اول مجوز میدن، بعدا پول رو کش میرن»، «عدالت، عدالت، حق مسلم ماست»، «روحانی حیا کن، فکری به حال ما کن».

مأموران نیروی انتظامی و گارد ضدشورش با حضور فشرده با تهدید و ارعاب قصد متفرق کردن مردم را داشتند. آنها با محاصره تظاهرکنندگان و همچنین مسدود کردن خیابانهای منتهی به مسیر تظاهرات (از ساختمان قوه قضاییه در بلوار کشاورز به سمت خیابان پاستور) تلاش می کردند از پیوستن عابران به معترضان جلوگیری کنند. به دنبال تهدید و تعرض نيروهاي سركوبگر، مردم شعار می دادند: «مي كشم مي كشم آن که برادرم كشت»، «نيروي انتظامي، خجالت، خجالت». در این حرکت اعتراضی زنان شجاع که برخی از آنها فرزندانشان را نیز به همراه داشتند، حضور و نقشی برجسته داشتند. در ادامه این حرکت اعتراضی مردم در مقابل مجلس رژیم تجمع کردند. آنها قصد داشتند به سمت محل اقامت خامنه ای نیز حرکت کنند که با ممانعت پلیس رو به رو شدند.

شماري از غارت شدگان به رغم مشکلات زیاد، بیماری و تحمل فشار مالی و با رها کردن خانه و خانمان خود از شهرهای دور و نزدیک برای پس گرفتن سرمایه های به غارت رفته شان به تهران آمده و چند هفته است به طور شبانه روزی در مقابل قوه قضاییه رژیم در بلورا کشاورز تهران، دست به تحصن زده اند و شبها در کنار خیابان استراحت می کنند. در روز شنبه ۲۲مهر آنها در تجمع اعتراضی خود شعار می دادند:‌ «اسلامو پله كردند، مردمو ذله كردند!» «این دشمنان مردم، ننگ هر ایرانی اند»، «امنيت ، اقتصاد به دست دزدا افتاد»، «حسين حسين شعارشون، دزدي افتخارشون»،.

 در روز جمعه 21 مهر غارت شدگان در حالی که کفن بر تن کرده بودند شعار می دادند: «نه حکم داریم نه حاکم ، دزدند خود محاکم»، «مفتخوريهاي دولت، توهين به شأن ملت»، «عامل فقر ملت، اين دولت بي غيرت».

حاتمی یزدی از کارشناسان مالی رژیم پیش از این در واکنش به تظاهرات گسترده غارت شدگان گفته بود: «كسانی كه این مؤسسات را راه انداختند از یك قدرت سیاسی و پشتوانه خاصی برخوردار بودند كه توانستند قانون را دور بزنند اجرا نكنند... همه اینها با حمایتهای سیاسی نابه جا تأسیس شدند و با همان حمایتها ادامه حیات می دهند» (تلویزیون حکومتی شبکه خبر-۳۰خرداد۹۶). این کارگزار حکومتی پیش از این اذعان کرده بود: «پشت این مؤسسات مالی و اعتباری قدرتهای بزرگی ایستاده اند. قدرتهایی که می توانند در صورت نیاز مصوبه های شورای پول و اعتبار را هم تغییر دهند (اقتصاد نیوز-۳۰ اردیبهشت۹۶).

 

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ایران

۲۳مهر ۱۳۹۶( ۱۵ اکتبر ۲۰۱۷)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب