درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

مقاومت ایران عموم مراجع و ارگانهای بین المللی حقوق بشر به ویژه کمیسر عالی حقوق بشر، گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران و گزارشگران اعدامهاي خودسرانه و شکنجه را به محكوميت قاطع رژيم آخوندي به خاطر اعدامهاي جنايتكارانه و مجازاتهاي قرون وسطايي مانند قطع دست فرا مي خواند و از جامعه جهاني به ويژه اتحاديه اروپا و آمريكا مي خواهد رژيم آخوندي را به خاطر اعمال این مجازاتهای سبعانه مورد تحريم قرار دهند.

سران بربریت حاکم بر ایران که مایه ننگ بشریت معاصر هستند باید از خانواده ملل طرد و در مقابل عدالت قرار گیرند.

دژخيمان حاکم بر ايران تنها در فاصله ۲۱ تا ۲۹شهریور ۳۳ زندانی را اعدام کردند. در روز ۳۰شهریور نیزدر توحشی انزجار آور دستان سه زندانی را به اتهام سرقت در زندان قم قطع كردند.  ۱۳تن از زندانیان تنها در روز چهارشنبه ۲۹شهریور اعدام شدند که در زندانهای قم و گوهردشت کرج، زندان مرکزی کرج و زندان مرکزی قزوین (چوبین در) و  دو اعدام در ملأ عام در شهرهای آق قلا (استان گلستان) و پارس آباد مغان (استان اردبیل) صورت گرفت.

در فاصله روزهای ۲۱ تا ۲۸ شهریور ۲۰زندانی دیگر در زندانهای خرم آباد، کرج، اردبیل، تبریز، مشهد، بروجرد، زنجان و کرمان اعدام شدند که یک زندانی زن را شامل می شد. چهار تن از آنها در شهرهای اسلام آباد غرب، عنبرآباد، ایلام و سلماس در ملأ عام اعدام شدند. یدالله موحد، سردژخیم دادگستری رژیم در کرمان، پنج زندانی اعدام شده در این شهر را «عوامل ناامنی وشرارت» نامید.

توسل به اعدام و قطع دست به بهانه قاچاق مواد مخدر و دزدی در حالی است که بزرگترین دزدها و سارقان تاريخ ايران سران رژیم حاکم هستند که سرقتهای نجومی و زنجیره یی آنها از موضوعات ثابت کشمکشهای باندهای درونی این رژیم است. همچنان که سرنخ سوداگران مواد مخدر در ايران و بسياري از کشورهای جهان از کانادا و آمریکا گرفته تا کشورهای مختلف اروپایی تا آسیای دور و استرالیا در دست خامنه ای ولی فقیه نظام و سپاه پاسداران است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳۱شهریور ۱۳۹۶ (۲۲سپتامبر ۲۰۱۷)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب