درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 صبح روز پنجشنبه، ۳ اسفند، عوامل اطلاعاتی رژیم شماری از دراویش گنابادی را که در اعتراض به بازداشت وکلای دراویش در مقابل زندان اوین تجمع کرده بودند، دستگیر کردند.

 عوامل اطلاعاتی رژیم و مزدوران لباس شخصی برای جلوگیری از برگزاری این تجمع که از پیش اعلام شده بود، کلیه مسیرهای رفت و آمد به زندان اوین را از شب قبل تحت کنترل خود داشتند. نیروهای گارد ضد شورش نیز از اوایل صبح در مقابل زندان اوین مستقر شده بودند.

دراویش گنابادی در اعتراض به بازداشت وکلای خود و دیگر درویشان زندانی که بیش از پنج هفته است در سلولهای انفرادی بند ۲۰۹اوین زندانی هستند، دست به تجمع زدند.

پیروان اهل حق در تمامی دوران حاکمیت نظام ولایت فقیه تحت سرکوب و اعمال فشار قرار داشته اند. ممنوعیت برگزاری مجالس مذهبی و درویشی, یورش وحشیانه به خانقاهها، حسینیه ها و سالنهای اجتماعات دراویش در شهرهای مختلف ازجمله تهران ، بروجرد، تهران، شیراز ، اصفهان، قم، شهرکرد و جزیره کیش، حمله به صفوف نمازگزاران و ضرب و شتم و دستگیری آنان ، شکنجه و تحقیر و توهین درویشان به اتهام «اغتشاش در امنیت ملی»، تبعید ، ممنوع الملاقات کردن و محروم کردن از رسیدگیهای پزشکی و... از جمله اقدامهای سرکوبگرانه علیه دراویش است.

بر اثر همین شکنجه ها و اعمال فشارها امید بهروزی ، وکیل دراویش، که یکسال و نیم پیش به هنگام دستگیری به شدت مورد ضرب و جرح عوامل اطلاعاتی آخوندها قرار گرفت، بخاطر محرومیت از رسیدگیهای پزشکی دچار ناشنوایی در گوش چپ شده است. صالح الدین مرادی، از دراویش گنابادی در زندان عادل آباد شیراز نیز از درد کلیه و خونریزی داخلی رنج می برد و به خاطر برخوردار نبودن از حداقل رسیدگیهای پزشکی در شرایط وخیمی به سر می برد.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۴اسفند ۱۳۹۱ (۲۲فوریه۲۰۱۳)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب