درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 ممانعت عراق از تامین حداقلهای حفاظتی، ساختن پناهگاه انفرادی و ورود کلاهها و جلیقه های حفاظتی.

هشدار نسبت به نیات شوم دولت عراق و ضرورت مداخله سریع کمیساریای عالی پناهندگان و دولت آمریکا برای بازگرداندن ساکنان به اشرف.

پس از گذشت ۱۱روز از موشکباران لیبرتی، کمیته سرکوب در نخست وزیری عراق از اتخاذ کمترین تدابیر حفاظتی از سوی مجاهدانی که در معرض حملات احتمالی بعدی قرار دارند، جلوگیری می کند.

۱-         به دنبال درخواستهای مکرر ساکنان و نمایندگانشان، روز سه شنبه اول اسفند، نمایندگان نخست وزیری به ساکنان اطلاع دادند که حتی اجازه نمی‌‌دهند برخی از الزامات ساده مانند بیل، کلنگ و کیسه گونی برای ساختن پناهگاههای انفرادی و اولیه از اشرف به لیبرتی منتقل شده و یا دوباره توسط ساکنان خریداری شود.

۲-         نمایندگان نخست وزیری همچنین با انتقال کلاهها و جلیقه های حفاظتی ساکنان از اشرف مخالفت کردند. این جلیقه ها و کلاههای غیر نظامی در همه جا به عنوان وسایل دفاع مدنی استفاده می شود. در زمانی که مسئولیت حفاظت به عهده نیروهای آمریکایی بود، این وسایل که توسط ساکنان خریداری شده، به عنوان دفاع مدنی ساکنان به رسمیت شناخته شده بود.

۳-         نمایندگان دولت عراق همچنین به ساکنان اجازه ندادند دیواره های بتونی که پیش از این برای حفاظت نیروهای امریکایی در مقابل حملات موشکی و خمپاره یی در لیبرتی نصب شده بود، را وارد کمپ کنند. بعد از انتقال ساکنان به لیبرتی در فوریه ۲۰۱۲ دولت عراق در یک اقدام بسیار مشکوک به طور شتابان دیوارهای بتونی حفاظتی که حول بنگالها تعبیه شده بود را به بیرون کمپ منتقل کرد. دبیرخانه شورای ملی مقاومت طی اطلاعیه های ۲۴آوریل، و ۴سپتامبر ۲۰۱۲ به برداشتن این دیوارهای حفاظتی به شدت اعتراض کرد و از دولت آمریکا و سازمان ملل خواست از این اقدام خطرناک جلوگیری کنند. طبق ارزیابی کارشناسان نظامی اگر این دیوارها خارج نشده بود, تعداد شهدا و مجروحان حمله موشکی ۹ فوریه بسیار کمتر بود.

مقامات یونامی در ملاقات سه جانبه روز گذشته ( مجاهدین، نمایندگان دولت عراق و یونامی) شاهد جلوگیری دولت عراق از اقدامهای اولیه حفاظتی بودند، اما هیچ اعتراضی نکردند، همچنان که مراجعات نمایندگان ساکنان در ۱۰روز گذشته به آنان در این رابطه به طور کامل بی پاسخ مانده است.

این ادامه همان سیاست جنایتکارانه یی است که در یکسال گذشته از ساختن هر گونه تأسیسات و سر پناه در لیبرتی جلوگیری کرده است. سیاستی که به خوبی نشان می‌دهد دولت عراق و نخست وزیر این کشور در کشتار ۹فوریه و در هر آسیبی که از این پس به ساکنان لیبرتی وارد شود، به طور مستقیم مسئولیت دارد.

همزمان خبرگزاری صوت العراق در ۱۷ فوریه ۲۰۱۳ نوشت عوامل دولت در پارلمان عراق مانع از این می‌شوند که تحقیقات مستقل برای شناسایی عاملان و آمران موشک باران ۹ فوریه لیبرتی به عمل بیاید.

ساکنان لیبرتی از یکسو پناهندگانی هستند که کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد نسبت به حفاظت آنها مسئؤلیت دارد و از سوی دیگر دولت آمریکا در قبال حفاظت تک تک آنها تا تعیین تکلیف نهایی متعهد شده است.

مقاومت ایران ضمن هشدار نسبت به نیات شوم دولت عراق خواستار مداخله سریع آمریکا و کمیساریای عالی پناهندگان برای بازگرداندن فوری ساکنان به اشرف است، جایی که آنها در مقابل تهاجمات موشکی و خمپاره یی از امنیت نسبی برخودارند.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲ اسفند ۱۳۹۱(۲۰ فوریه ۲۰۱۳)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب