درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

شمار زیادی از ساكنان بر اثر حمل بار دچار بیماریهای شدید استخوانی شده اند. نیروهای عراقی برای پنجمین ماه متوالی، لیفت تراكهای متعلق به ساكنان را برای پیشبرد امور روزانه در اختیار آنها نمی گذارند و ساكنان ناگزیر بارهای سنگین را با دست یا بر روی دوشهایشان جابه جا می كنند. بر اثر این اقدام ضدانسانی شمار زیادی از ساكنان دچار دردهای كمر، دست و بیماریهای شدید استخوانی شده اند.

در سال 2012 در جریان انتقال ساكنان از اشرف به لیبرتی، نیروهای عراقی از انتقال دهها دستگاه لیفتراك ساكنان به لیبرتی جلوگیری كردند. پس از اعتراضهای گسترده ساكنان و نمایندگانشان، نماینده ویژه دبیركل ملل متحد در 21 آوریل 2012 به ساكنان به طور رسمی اعلام كرد دولت عراق سه لیفتراك در اختیار آنان قرار خواهد داد، چیزی كه هرگز به اجرا در نیامد.

در نوامبر 2012، پس از مراجعات مكرر ساكنان، در یك توافق سه جانبه بین یونامی، ساكنان و دولت عراق، دو لیفتراك از اشرف به لیبرتی منتقل شد. نیروهای عراقی این دو لیفتراك را تحویل ساكنان ندادند و در مركز پلیس نگهداری كردند تا ساكنان روزانه آن را تحویل گرفته و بعد از استفاده برگردانند. اما از همان ابتدا مأموران عراقی در تحویل روزانه لیفتراكها سنگ اندازی كرده و آنها را فقط در برخی از روزها در اختیار ساكنان قرار می دادند.

اما اكنون 5 ماه است به رغم مراجعات روزانه، نیروهای عراقی از تحویل لیفتراكها به ساكنان خودداری می كنند. محروم كردن یك جمعیت از لیفتراك آن هم در قرن بیست و یكم مفهومی جز شكنجه فیزیكی و روانی ساكنان ندارد.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

22 آبان 1393( 13 نوامبر 2014)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب