درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

بنا بر گزارشات رسیده از درون رژیم آخوندی، پاسدار- سرلشگر محمد باقري، رئیس ستاد نيروهاي مسلح رژيم آخوندي در سفر ناگهانی خود به سوريه در روز ۲۵مهر۱۳۹۶ (۱۷ اکتبر ۲۰۱۷) اهداف عاجلی را برای نظام ولایت فقیه دنبال کرده است. برخی جزییات آن به شرح زیر است:‌ 

۱. برنامه ريزي اين سفر كه در جريان آن پاسدار باقري با بشار اسد ديكتاتور سوريه و وزير دفاع و رئيس ستاد نيروهاي مسلح رژيم اسد ملاقات كرد، فقط چند روز قبل انجام شده و در یک روال غیر معمول و به طور ویژه صورت گرفته بود.

۲. در اين سفر كه به دستور خامنه اي و تحت نظر مستقيم وي صورت گرفت قرارداد رسمي نظامي با دولت بشار اسد براي استمرار و گسترش حضور پاسداران در سوريه و ايجاد يك توجيه حقوقي و بين المللي براي اين حضور به امضا رسید.

۳.توافق ديگري كه طي اين سفر صورت گرفت تأسيس كارخانجات تسليحاتي جديد و بازسازي برخي كارخانجات تسليحاتي بشار اسد توسط سپاه در داخل خاك سوريه بود. علاوه براين پاسدار باقري از طرف رژيم قول داد كه رساندن تسليحات مورد نياز ارتش اسد را تسريع خواهد كرد.

۴.يكي ديگر از توافقنامه‌هايي كه در اين سفر بين باقري و دولت سوريه امضا شده، برنامه ريزي براي بازگرداندن هزينه هاي نظامي رژيم ايران در جنگ سوريه است.

پاسدار باقري، كه اسم اصلي او محمد حسين افشردي است، در تیر ۱۳۹۵توسط خامنه اي به رياست ستاد كل نيروهاي مسلح رژيم منصوب شد. او عضو دانشجويان موسوم به خط امام بود كه سفارت آمريكا در تهران را اشغال و ديپلوماتها را به گروگان گرفتند. در سال ۱۳۵۹ به عضويت سپاه پاسداران درآمد و از همان ابتدا در كشتار مردم كردستان شركت داشت. از سال ۱۳۶۲ به سمت رئیس اطلاعات عمليات نيروي زميني سپاه و بعد از پايان جنگ ايران و عراق به سمت اطلاعات عمليات سپاه منصوب شد. يكي از اقدامات جنايتكارانه وي در اين سمت، طراحي عمليات تروريستي عليه گروههاي مخالف كرد ايران در داخل خاك عراق در سال ۱۳۷۵ بود. باقري در سال ۱۳۸۷ توسط خامنه اي درجه سرلشگري دريافت كرد. وی قبل از منصوب شدن به ریاست ستاد کل نیروهای مسلح در مقام معاونت این ستاد بود.

شدت یافتن مداخله رژيم در سوريه در شرايطي است كه كميته سوم ملل متحد در ۲۵ آبان ۱۳۹۶ قطعنامه‌یي را به تصويب رساند و خواهان خروج «نيروي قدس، سپاه پاسداران و شبه نظاميان نظیر حزب الله از سوریه شد».

همچنانكه مقاومت ايران پيش از اين بارها اعلام كرده است، تنها راه دستيابي به صلح و آرامش در منطقه و پايان دادن به بحران سوريه، خلع يد از رژيم آخوندي در منطقه و اخراج پاسداران و شبه نظاميان مزدور از عراق و سوريه و يمن و جلوگیری از انتقال نيرو و تسليحات توسط رژيم آخوندي به اين كشورهاست.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۲۹ آبان ۱۳۹۶ (۲۰نوامبر ۲۰۱۷)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب