درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

کمیسیون کار

فراخوان به اتحاديه هاي كارگري براي نجات كارگران زنداني و محكوم كردن سياستهاي ضدكارگري آخوندها

كميسيون كار شوراي ملي مقاومت ايران، درگذشت آقاي محمد جراحی، ۵۹ساله، فعال حقوق كارگران را به خانواده این فرزند دلير آذربايجان، به مردم اين خطه و به عموم كارگران میهنمان تسليت مي‌گويد و رژيم آخوندي را مسئول مرگ وي مي داند و خواستار يك تحقيق بيطرفانه در اين مورد است.

در روز ۶شهریورماه کارگران مجتمع مس چهار گنبد-سیرجان، در بنر بزرگی که بر سر در مجتمع نصب شده، اعلام کردند «به‌دلیل فقر مالی، تعدادی از کارکنان مجتمع مس چهارگنبد، کلیه خود را به‌فروش می‌رسانند» : یکی از نمایندگان کارگران این مجتمع در این باره می‌گوید: حقوق تیر و مرداد را نگرفته‌ایم؛ از قبل هم مزایا طلبکاریم؛ دستمزدهایمان خیلی پایین است و همان حداقل دستمزد اداره کار را می‌گیریم. همین حداقل مزد بخورو‌نمیر را هم دوـ سه ماه یک بار می‌دهند. در دو سال گذشته، از مزایای شغلی ما کم کردند؛

کمیسیون کار شورای ملی مقاومت ایران کشته شدن دهها معدنچی محروم و زحمتکش در زیر آوار معدن ذغال سنگ در استان گلستان را به خانواده های آنها و مردم این استان تسلیت می گوید و عموم مردم به ویژه جوانان را به همبستگی با خانواده های قربانیان و مجروحان فرا می خواند.

نمایش انتخابات در رژیم ضدكارگری را با شعار «نه جلاد، نه شیاد» به قیام برای آزادی و حاكمیت مردم تبدیل كنیم

روز جهانی كارگر، به کارگران و زحمتکشان سراسر ایران مبارك باد. روزی كه نوید بخش پیروزی بر ستمگران و سركوبگران و سرنگونی رژیم آخوندی و استقرار حاكمیت مردم در میهن اسیر ماست.

كمیسیون كار شورای ملی مقاومت ایران با تبریك عید نوروز به عموم كارگران و زحمتكشان، حداقل دستمزد تعیین شده از سوی رژیم آخوندی برای سال 1396را ظالمانه و غیر قابل قبول خواند و از كارگران و زحمتكشان خواست تا در مقابل تبعیضها و تحمیلهای سركوبگرانه و ضدكارگری این رژیم دست به اعتراض بزنند. تنها با سرنگونی این رژیم چپاولگر و استقرار آزادی و حاكمیت مردمی فقر و بیكاری و محرومیت از این میهن رخت بر خواهد بست.

فراخوان کمیسیون کار شورا به محکومیت سیاستهای ضدکارگری آخوندها و حمایت از کارگران ایرانی

کمیسیون کار شورای ملی مقاومت ایران ، عموم مراجع بین‌المللی حقوق‌بشر و حقوق کارگران و سندیکاها و اتحادیه‌های کارگری و سازمان بین‌المللی کار را به محکوم کردن رفتار سرکوبگرانه و جنایتکارانه رژیم آخوندی علیه کارگران محروم ایرانی فرامی‌خواند که به‌خاطر حرکتهای اعتراضی علیه اخراج و بیکاری با مجازات شلاق و زندان و جریمه نقدی مواجهند.

روز سه شنبه ۳۱فروردین تجمع اعتراضی هزاران تن از بازنشستگان صنعت فولاد در مقابل مجلس رژیم برای سومین روز متوالی ادامه یافت. آنها که عموماً به همراه خانواده هایشان از اصفهان به تهران آمده اند به پرداخت نشدن حقوق و مزایای خود طی چهار ماه گذشته اعتراض دارند، شعار می دادند:«عدالت، عدالت، هیهات مناالذله» و بر روی دست نوشته‌هایی که با خود حمل می کردند، نوشته بود: «هر وعده که دادند به ما باد هوا بود، هر نکته که گفتند فریب بود و ریا بود».

فراخوان به حمایت از اعتصابگران و اقدام برای آزادی فوری رانندگان دستگیر شده 

روز دوشنبه 23 فروردین 95 بیش از 4500 راننده خودرورهای سنگین در پایانه حمل و نقل بندرعباس، ششمین روز اعتصاب و تجمع اعتراضی خود را ادامه دادند. روز یكشنبه 22 فروردین كارگزاران رژیم آخوندی به جای پاسخ گویی به خواستهای رانندگان سه نفر از آنان را دستگیر كردند.

 اعتراضات كارگران در شهرهای مختلف كشور.

همزمان با روز جهانی كارگر بسیاری از شهرهای ایران شاهد تظاهرات و اعتراضات كارگری بودند.