درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

کمیسیون خارجه

 

7 دسامبر 2017

برادر عزيز عزام الاحمد مسئول مصالحه ملي

وزير دولت، رئيس فراكسيون فتح در پارلمان فلسطين و عضو شوراي انقلابي الفتح 

از جانب شوراي ملي مقاومت ايران در اين شرايط خطير و حساس همبستگي مردم و مقاومت ايران و سازمان مجاهدين خلق ايران را بطور خاص با خلق برادر فلسطين، سازمان آزاديبخش تنها نماينده قانوني مردم فلسطين و با پرزيدنت محمود عباس اعلام مي كنم. روابط تاريخي ميان مجاهدين با الفتح و سازمان آزاديبخش از زمان ابوعمار با برادر مجاهد مسعود رجوي بر كسي پوشيده نيست و پيوسته مورد بيم و هراس شاه و شيخ بوده است .

برغم موضع اخير آمريكا، كه متاسفانه به سود رژيم آخوندي حاكم بر ايران، بسود بنيادگرايي و همه دشمنان صلح در منطقه است، دير نخواهد بود كه انقلاب فلسطين باذن خدا به آرمان حقه مردم فلسطين و تشكيل دولت فلسطين به پايتختي قدس شريف، و صلح پايدار و عادلانه جامه عمل خواهد پوشاند.

پايداري و وفاداري مردان وزنان و انقلابيون فلسطين مانند شما كه در سالهاي اخير دستاوردهاي بزرگي براي فلسطين در بر داشته است، بدون ترديد از دل اين مرحله سخت نيز پيروزيهاي و دستاوردهاي بزرگي را به نتيجه خواهد رساند. كما اينكه مردم و مقاومت ايران نيز نخواهند گذاشت فاشيسم ديني حاكم بر ايران موضع جديد دولت آمريكا را عليه مردم و انقلاب فلسطين به خدمت بگيرد.

بهترين سلامها و ادعيه خالصانه خواهران و برادرانتان در مقاومت ايران را به برادر ابومازن برسانيد.

و انها لثوره حتي النصر

برادر شما-محمد محدثين

مقاومت ايران جنايت ضد اسلامي و ضد انساني تروريستي در شمال شبه جزيره سينا عليه نمازگزاران بيدفاع را كه تا كنون ۲۳۵ قرباني و شمار زيادي مجروح به جاي گذاشته است به شدت محكوم مي كند و عميقترين تسليتهاي خود را به مردم و دولت مصر و به ویژه به خانواده هاي قربانيان تقديم مي كند و براي مجروحان از خداوند بزرگ شفاي عاجل مسئلت دارد.

جنايت فجيع عليه بشريت در شبه جزيره سينا، آنهم عليه نمازگزاران، يك بار ديگر نشان داد كه تروريسم جنايتكارانه تحت باندرول اسلام چه در لباس شيعه و چه در لباس سني نه تنها هيچ ربطي به اسلام ندارد بلكه رو‌در‌روي تعاليم عاليه آن است.

مردم ايران كه چهار دهه است با تروريسم و بنيادگرايي چنگ در چنگ هستند و ۱۲۰هزار تن از فرزندانشان به دست تروريستهاي حاكم بر ايران اعدام شده اند، درد و رنج مردم مصر را به خوبي احساس مي كنند و در آن سهيم هستند.

اين تروريسم ضد بشري در ابعاد امروزي اش با روي كار آمدن فاشيسم ديني در ايران در سال ۱۹۷۹ بارز شده است و چهار دهه است كه نطام ولايت فقيه حاكم بر ايران به طور عملی پايتخت صدور تروريسم و بنيادگرايي و مشوق، مروج، آموزش دهنده و صادر كننده و زمينه ساز تروريسم است وكليه جريانات تروريستي به صورت مستقيم يا غيرمستقيم با اين مركز جنايت ارتباط دارند. اين رژيم از آن دسته از كشورهاي منطقه كه رابطه نزديكي با آنها دارد براي توسعه و گسترش تروريسم و بنيادگرايي سوء استفاده مي كند. براي پايان دادن به اين چرخه خون و وحشت بايستي آن را در كانونش در تهران تحت حاكميت ملايان در هم شكست.

شوراي ملي مقاومت ايران- كميسيون خارجه

۳ آذر ۱۳۹۶ (۲۴ نوامبر ۲۰۱۷)

راه‌حل نهایی پایان دادن به جنگ و تروریسم در منطقه سرنگونی رژیم آخوندی است

مقاومت ایران از تصمیمات اجلاس فوق‌العاده وزیران خارجه کشورهای عرب مانند محکومیت رژیم آخوندی به‌خاطر «دخالتهای مستمرش در امور عربی که موجب تغذیه نزاعهای فرقه‌ گرایانه و مذهبی می‌شود» و «حمایت از تروریسم و گروه‌های تروریستی در کشورهای عربی با سلاحهای پیشرفته و موشکهای بالستیک» و مراجعه به شورای امنیت ملل‌متحد به‌خاطر «نقضهای قطعنامه شماره (۲۲۳۱) در رابطه با توسعه برنامه موشکهای بالستیک» و «نقضهای قطعنامه (۲۲۱۶) » در رابطه با یمن و... استقبال می‌کند و آن را یک قدم ضروری برای مقابله با سیاست صدور بنیادگرایی و تروریسم آخوندهای حاکم بر ایران می‌داند که باید با یک رشته اقدامات عملی تکمیل شود.

رژیم آخوندی برای بقای خود به‌شدت به صدور تروریسم و جنگ‌افروزی و افراطی‌گری نیازمند است و مقاومت ایران از سه دهه پیش بر ضرورت مقابله با آن به‌مثابه بزرگترین دشمن صلح و آرامش در منطقه و جهان تأکید کرده است. بی‌توجهی به این تهدید و مذاکره و مماشات، به این رژیم فرصت داده تا امواج بی‌سابقه تروریسم و جنگ و کشتار را به کشورهای منطقه از سوریه و عراق و لبنان و فلسطین تا یمن و بحرین و افغانستان و حتی فراتر از منطقه گسترش دهد.

برخی از اقدامهای ضروری در تکمیل مواضع وزیران خارجه کشورهای عرب هم‌چنان که تصمیمات کنفرانس ریاض (آوریل ۲۰۱۷) و اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول (آوریل ۲۰۱۶) به شرح زیر است:

۱. اخراج رژیم آخوندی از کنفرانس همکاری اسلامی و همه نهادها و ارگانهای منطقه‌یی و تحویل کرسی‌های ایران به شورای ملی مقاومت ایران به‌عنوان تنها جایگزین دموکراتیک برای دیکتاتوری مذهبی و تروریستی حاکم بر ایران؛

۲. قطع کامل روابط اقتصادی و دیپلوماتیک کشورهای عربی و اسلامی با رژیم ایران؛

۳. اتخاذ تدابیر ضروری منطقه‌یی و بین‌المللی برای اخراج سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان مزدور آن از کشورهای منطقه به‌ویژه عراق و سوریه و یمن و جلوگیری از انتقال نیرو و تسلیحات توسط رژیم ایران و شبه‌نظامیان مزدورش به کشورهای فوق در راستای اجرای قطعنامه‌های ۲۲۱۶و ۲۲۳۱شورای امنیت؛

۴. حمایت همه‌جانبه سیاسی و مالی و نظامی و تسلیحاتی به اپوزیسیون دموکراتیک سوریه و ممنوعیت هرگونه دخالت رژیم ایران در مذاکرات مربوط به بحران سوریه؛

۵. قرار دادن سپاه پاسداران در لیستهای تروریستی و ممنوعیت کامل معامله با شرکتهای وابسته به آن؛

۶. محکومیت جنایتهای رژیم آخوندی علیه مردم ایران به‌ویژه اعدام ۱۲۰هزار زندانی سیاسی از جمله قتل‌عام ۳۰هزار زندانی در سال ۱۹۸۸و حمایت از خواست مردم برای سرنگونی این رژیم ضدبشری؛

تروریسم و افراطی‌گری به‌صورت امروزی آن با حاکمیت ملایان در این منطقه بروز کرده و این سیاستهای مخرب و مرگبار تنها با سرنگونی این رژیم پایان خواهد یافت. امری که به‌خاطر نفرت و انزجار عموم مردم و حضور یک مقاومت سراسری و آلترناتیو قدرتمند و سازمانیافته در دسترس است.

شورای ملی مقاومت ایران- کمیسیون خارجه

۲۹آبان ۱۳۹۶ (۲۰نوامبر ۲۰۱۷)

تا پاسداران و شبه نظاميان در سوريه حضور دارند بحران همچنان ادامه دارد

آخوند جنايتكار علي سعیدی، نماینده خامنه ای در سپاه پاسداران  در روز ۲۲شهریور گفت حفظ بشار اسد خط قرمز رژيم آخوندي در سوريه است، قبل از آن خامنه اي در روز ۲۸ خرداد ۹۶ گفته بود اگر پاسداران در سوريه نمي جنگيدند امروز بايد در شهرهاي ايران مي جنگيديم.

اعتراف یكی از سردمداران رژیم، ضرورت اخراج پاسداران و مزدوران از منطقه را مضاعف می كند

آخوند احمد علم الهدی، عضو مجلس خبرگان ارتجاع، نماینده خامنه ای، امروز در نمایش جمعه مشهد بار دیگر اعتراف كرد كه رژیم آخوندی مرزهایش را در عراق و شام و سواحل مدیترانه بسته است. او گفت «امروز اینجور نیست كه كویر عراق و شام و ساحل دریای مدیترانه یك نقطه خارج از این مملكت و از این مرزه ، جبهه اسلام (بخوانید مرزهای رژیم آخوندی) اونجا تشكیل شده است».

کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران سفر خانم موگرینی و دیگر مقامات اروپایی به ایران تحت حاکمیت فاشیسم دینی و شرکت در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور نامشروع آن را قویاً محکوم می‌کند. این سفرها در حالی‌که در ماه ژوییه دست‌کم ۱۰۱زندانی در ایران اعدام شده‌اند، دهن کجی به ارزشهای جهان‌شمول حقوق‌بشر است که اتحادیه اروپا خود را حافظ و مدافع آن می‌داند.

مقاومت ایران طرح تروریستی علیه مسجد الحرام و مکه مکرمه را قویا محكوم نموده و از شكست این طرح جنایتكارانه استقبال می كند. آمران و عاملان این طرحهای ضد انسانی و ضد اسلامی دشمن ترین دشمنان اسلام و مسلمانان هستند و روح اسلام و انسانیت از آنها بیزار است.

مقاومت ایران حمله تروریستی به اتوبوس حامل مسیحیان قبطی در مصر را آنهم در آستانه ماه رمضان، که ماه الفت و دوستی و برادری بین همه انسانها است، قویاً محکوم می‌کند و ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان برای مجروحان آرزوی بهبود سریع دارد.

بحرانهای فزاینده و بی آیندگی رژیم آخوندی و شكست حتمی سرمایه گذاری بر روی آن

مقاومت ایران سفر جواد ظریف وزیر خارجه فاشیسم دینی حاكم بر ایران به پاریس و لاهه را قویاً محكوم می کند و آن را علیه حقوق بشر، دموكراسی و صلح در ایران و منطقه می داند. كارنامه دولتی كه ظریف آن را نمایندگی می كند كاملاً گویا است:

استقبال از قطع رابطه مالدیو با رژیم ایران و فراخوان به عموم كشورها به قطع رابطه با فاشیسم دینی به مثابه اقدام ضروری علیه تروریسم

مقاومت ایران از قطع روابط دیپلوماتیک دولت مالدیو با فاشیسم دینی حاکم بر ایران، کانون افراطی گری و بنیادگرایی اسلامی در جهان امروز، استقبال می کند و با تأکید بر اینکه رژیم ایران دشمن شماره یک صلح و امنیت جهان به ویژه منطقه خاورمیانه و جهان اسلام است، عموم کشورهای عربی و اسلامی را به طرد این رژیم و قطع رابطه با آن فرا می خواند.