درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

به دنبال گسترش اعتراضات غارت شدگان مؤسسات حکومتی و بالاگرفتن خشم و نفرت آنان از رژيم آخوندي و شخص خامنه‌اي، شورای عالی امنیت رژیم به رادیو تلویزیون حکومتی دستور داد تا اخبار اعتراضات و تظاهرات غارت‌شدگان را منتشر نکنند. وقف چی، یک نماینده مجلس ارتجاع در اين رابطه گفت «شورای ‌عالی امنیت ملی مصوبه‌یی را به تصویب رسانده که به موجب آن، صدا و سیما مانع از پخش صدای سپرده‌گذاران از طریق رسانه ملی شود...پس از آن‌که دو بار مصاحبه‌هایم در این رابطه پخش نشد، موضوع را پیگیری کردم و گفتند که شورای عالی امنیت ملی در مصوبه‌یی، به صدا و سیما این اجازه را داده که مانع از پخش صدای سپرده‌گذاران شود». وي افزود: اعتراضات غارت شدگان «از ابرچالش های کشور است. ۱۰درصد مردم ایران درگیر مشکل مؤسسات مالی هستند» (خبرگزاری حکومتی ایلنا-۱۰ آبان).

محمد علی پور مختار، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس آخوندي، سر دادن «شعارهای ساختار شکنانه علیه مسئولین و نظام» را علت این مصوبه خواند و گفت: «افرادی می خواهند از این مشکل علیه نظام و کشور استفاده کنند. این مسئله باید کنترل شود» (خبرگزاری حکومتی دانشجو-۱۴آبان).

روز سه شنبه ۱۶ آبان يك مزدور بسيجي شناخته شده كه خود را خبرنگار معرفي مي كند در كنفرانس مطبوعاتي نوبخت سخنگوي دولت روحاني به خشم و نفرت غارت شدگان از رژيم آخوندي و ولي فقيه آن اعتراف كرد و گفت «روز جمعه ... من در سالن نمایشگاه مطبوعات بودم, یك مرتبه دیدم ۳۰۰ نفر وارد شدند با پلاكاردهای قرمز و شعارهای بسیار زننده كه من حالا نباید اینجا بگویم علیه رهبر, علیه آقای روحانی, علیه سایر مسئولین و از جمله آقاي دكتر سیف, ظاهراً من مشاور رسانه‌یی دكتر سیف هستم ولی من البته به دفاع از مقام معظم رهبری صحبت كردم...گفتم اميدوارم همه شما سپرده گذار باشید و تحریك شده نباشید...تا این را گفتم, من رو هل دادند، افتادم. الان كتفم شكسته» است (تلويزيون حكومتي- ۱۶ آبان).

خانم مريم رجوي رئیس جمهور برگزيده مقاومت ايران، اول آبان با درود به تظاهركنندگان اعتراضات مستمر و خستگي ناپذير غارت شدگان را نشان آشكاري از اراده مردم ايران براي سرنگوني رژيم آخوندي توصيف كرد كه هيچ چيز جز اعدام و شكنجه و وحشيگري و غارت و چپاول براي مردم ايران به ارمغان نياورده است. رژيمي كه ثروتهاي مردم را در خدمت سركوب و جنگ‌افروزي و صدور تروريسم قرار مي دهد يا توسط سردمداران آن چپاول مي شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۷ آبان ۱۳۹۶ (۸ نوامبر ۲۰۱۷)