درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سال 1396

 

مریم رجوی: تحقق خواست مردم برای تغيير رژیم لازمه حقوق بشر در ايران و صلح در منطقه و جهان

روز دوشنبه ۲۰ آذر (۱۱ دسامبر) به مناسبت روز جهانی حقوق بشر(۱۰دسامبر) تظاهرات بزرگی علیه نظام خونريز ولایت فقیه و اعدام و شكنجه در ايران برگزار شد. خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران در پیامی به  این تظاهرات كه همزمان با اجلاس جهاني آب و هوا در پاريس برگزار ميشد، گفت نجات حقوق بشر و محیط زیست در ایران در گرو تغییر رژیم  است. در اين پيام كه توسط خانم سروناز چيت ساز مسئول كميسيون زنان شورا قرائت شد آمده است: رژیم ولایت فقیه و سپاه پاسداران‌اش برای طرح‌های امنیتی و نظامی از جمله برنامه موشکی و برای اهداف غارتگرانه‌ بیوقفه ظرفیتهای‌ زیست‌ محیطی ایران را ویران می‌کنند و برای مهار بحران و بی‌ثباتی خود در داخل ایران به‌جنگ و کشتار علیه مردم منطقه رو آورده‌اند. از این رو تحقق خواست مبرم مردم ایران برای به‌زیر کشیدن رژیم ولایت فقیه نه فقط برای احیای آزادی، حقوق بشر، عدالت و محیط زیست ایران بلکه لازمه صلح و امنیت منطقه و تمام جهان است.

 در این تظاهرات كه توسط خانم ربيعه مفيدي از معاونان مسئول اول سازمان مجاهدين خلق ايران افتتاح شد، شماری از شخصیتهای فرانسوی و اروپايي و عرب از جمله سید احمد غزالی نخست وزیر سابق الجزایر؛ ژان فرانسوا لوگاره و ژاک بوتو شهرداران مناطق یک و ۲پاریس‌ ، ژان پیر میشل و ژان پیر برار اعضای سابق سنا و مجلس ملی فرانسه و ژان پیر بکه، شهردار سابق اور سور اواز؛ استاندار ایو بونه، رئيس سابق د. اس .ت:  آلخو ویدال کوادراس رئیس بنیاد در جستجوی عدالت و نایب رئیس سابق پارلمان اروپا، استروان استیونسون رئیس بنیاد اروپایی آزادی عراق و قاضی فرانسوا کلکومبه؛  مهدی سامع، مسئول کمیسیون صنایع شورای ملی مقاومت، پیر برسی، رئیس بنیاد حقوق بشر نوین، و ژاک دومینی شهردار شهر اورس و  شرکت و سخنرانی کردند.  ژرار لوتون پیام رئیس سندیکای معلمان را قرائت کرد.

خانم رجوی در پیام خود تجربه چهار دهه حاکمیت نظام ‌ولایت فقیه در ایران را انهدام‌ و انحطاط فزاینده خواند و گفت:‌ اين رژيم حاکمیت خود را با کشتن آزادی‌ها آغاز و بر خون مجاهدان و مبارزان ایران و قتل‌عام شدگان سال 67 بنا کرد، با صدور تروريسم و بنيادگرايي ادامه دادند و پا به‌پای آن تخریب و انحطاط را به همه عرصه‌ها از جمله اقتصاد، آموزش و فرهنگ و هنر و اخلاق و محیط زیست گسترش دادند. وي از جامعه جهاني خواست رابطه و معامله با این رژیم را به‌توقف شکنجه و اعدام در ایران مشروط سازند و برای توقف برنامه موشکی این رژیم و اخراج سپاه پاسداران و شبه‌نظاميانش از کشورهای منقطه  ‌‌تدابیر لازم‌الاجرا در پیش بگیرند و خواست و اراده مردم ایران برای تغییر رژیم را به‌رسمیت بشناسند.

تظاهر كنندگان شعار می دادند:‌ معامله با آخوند، یعنی تجارت خون؛ معامله با پاسدار، شلاق و حلقه دار؛ غارت هر ایرانی،کارنامه روحانی؛ زندانی سیاسی، آزاد باید گردد؛ دموکراسی آزادی، با مریم رجوی؛ فریاد هر ایرانی، ای مرگ بر روحانی؛ روحانی شیاد است، یک آخوند جلاد است؛ خامنه اي جانیه، قاتل ایرانیه؛ روحاني قاتل مردم ايران.

در پايان اين برنامه، تظاهرکنندگان با صدور قطعنامه یی ضمن حمايت از خواست مبرم مردم ایران برای سرنگونی ولایت فقیه تأکید کردند منشور ۱۰ ماده یی مریم رجوی برای ایران فردا تضمین یک جامعه دموکراتیک، جدایی دین و دولت، برابری زن و مرد و حقوق و آزادیهای برابر برای ملیتها و پيروان اديان مختلف در ايران است.

محمود قباش از اپوزیسیون سوریه و جمال العواضی رئیس آژانس بین المللی مطبوعات در پاریس نیز در میان سخنرانان تظاهرات بزرگ ایرانیان به مناسبت روز جهانی حقوق بشر، در پاریس بودند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۲۰ آذر ۱۳۹۶ (۱۱دسامبر ۲۰۱۷)

 

 روز یکشنبه ۱۹آذر (۱۰دسامبر) هزاران تن از بازنشستگان و شاغلان اقشار مختلف از جمله معلمان، پرستاران، کارمندان ارگانهای لشکری و کشوری و کارگران واحدهای تولیدی مختلف كارگران و كاركنان صنعت فولاد ايران همچنین غارت شدگان مؤسسات مالی حکومتی در اعتراض به وضعیت اسفبار معیشتی خود در مقابل مجلس رژیم در میدان بهارستان دست به اعتراض زدند. تظاهرکنندگان برای شرکت در این تجمع اعتراضی از شهرهای دور و نزدیک از جمله از استانهای تهران، البرز، مركزي، اصفهان، مازندران، خراسان رضوي و جنوبي و شمالي و خوزستان به تهران آمده بودند.

این تظاهرات گسترده در حالي برگزار شد كه رژیم از صبح یکشنبه مترو بهارستان را بسته بود و با استقرار فشرده نیروهای سرکوبگر از جمله یگان ضد شورش با اعمال فشار بسیار قصد داشت هم مانع شکل گیری این تجمع اعتراضی شود و هم از پيوستن مردم به معترضان جلوگیری کند. تظاهرکنندگان شعار می دادند:‌ «این همه بیعدالتی هرگز ندیده ملتی»، «فریاد، فریاد از این همه بیداد»، «روحاني روحاني حيا كن، فكري به حال ما كن»، «نه تدبير، نه اميد، همه‌‌اش دروغ و تزوير»، «معلم زنداني آزاد بايد گردد»، «كارگر زنداني آزاد بايد گردد»، «عزا عزا است امروز، روز عزا است امروز، حقوق بازنشسته زیر عبا است امروز»، «تا حق خود نگيريم از پا نمي‌نشينيم»، «عزا عزاست امروز روز عزاست امروز زندگي كارگر رو به فناست امروز».

تظاهرکنندگان با سر دادن شعار «معیشت، منزلت حق مسلم ماست» خواهان حقوق به یغما رفته خود بودند. میلیونها بازنشسته محروم و خانواده هایشان در حالی که خط فقر تعیین شده توسط خود رژیم نزدیک به چهار میلیون تومان است با دریافت حقوق بازنشستگی کمتر از یک میلیون تومان با تنگدستی و شرایطی دشوار زندگی می‌کنند.

معترضان در پاسخ به اقدامات عوامل نیروهای سرکوبگر شعار می دادند:‌ «پليس برو دزد را بگير».

مقاومت ایران عموم هموطنان به‌ويژه جوانان در سراسر ايران را به ‌حمایت از اقشار محروم و تحت ستم و اعتراضهای حق‌طلبانه آنها و تلاش برای گسترش آن فرا می خواند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۱۹آذر ۱۳۹۶ (۱۰دسامبر ۲۰۱۷)

 

آخوند روحاني رئيس جمهور فاشيسم ديني حاكم بر ايران روز یکشنبه ۱۹ آذر (۱۰دسامبر) در مجلس رژيم، به نحو مشمئز كننده یي به مجيزگويي از پاسداران و شبه نظاميان جنايتكار در كشورهاي منطقه پرداخت و در يك وارونه‌گويي مضحك آنها را عامل امنيت در منطقه توصيف كرد. وي گفت: من «دست رزمندگان اسلام و رزمندگان مقاومت را مي‌بوسم.... سوريه را امن كردند. لبنان را امن كردند. انشاالله در آينده يمن امن خواهد شد. تمام تلاش بر اين است كه منطقه امن بشود... امروز روزی است که باید در این منطقه از لحاظ اقتصادی، فرهنگی و سیاسی فعال شویم».

رژیم آخوندي در حالي از امنیت در منطقه صحبت مي‌كند كه مقامات رژيم وقيحانه مسئوليت قتل رئیس جمهور سابق يمن را به‌عهده مي‌گيرند. روحاني ضمن استقبال از اين جنايت گفت: «يمن از دست تجاوزكاران رها خواهد شد». پاسدار-سرلشکر محمد علي جعفري، سركرده كل سپاه پاسداران كشته شدن رئیس جمهور سابق يمن را تبريك گفت و آن را متوقف كردن توطئه عليه حوثي‌ها توصيف نمود. علی اکبر ولایتی، مشاور خامنه ای گفت:‌ «عبدالله صالح به سزای عملش رسید». آخوند علم الهدي عضو مجلس خبرگان رژیم و امام جمعه و نماينده خامنه اي در مشهد گفت «علی عبدالله صالح بعد از یك عمر جنایت به سزای نابكاری خودش رسید، كشته شد و هلاك گردید و این پیروزی بزرگي براي ما بود». روزنامه وطن امروز متعلق به خامنه اي نوشت: « قدرت به نفع انصار الله یکپارچه شد» و به اين ترتيب «گروههای مقاومت [شبه نظامیان وابسته به رژیم] اتاق کنترل و فرمان واحد، راهبرد و الگوی عمل یکپارچه در منطقه پیداکرده است، اکنون مأموریتهای فرامرزی برای خود قائل است ... و توانسته میان قدرت موشکی و منطقه‌یی خود تلفیق مناسبی شکل دهد».

همزمان در چهارمين گزارش دبير كل سازمان ملل در رابطه با اجراي تحريمهاي سازمان ملل عليه رژيم آخوندي كه روز یکشنبه ۱۹آذر منتشر شد، آمده است: دو موشكي كه در اوايل مردادماه و اواسط آبان امسال به سمت مكه و فرودگاه شهر رياض شليك شده داراي مارك «صنايع شهيد باقري» رژيم ايران بوده كه در فهرست تحريمهاي سازمان ملل قراردارد.

اين حقايق نشاندهنده آن است كه رژيم آخوندي با همه جناحهايش تا خرخره در صدور تروريسم و جنگ افروزي در تمامي كشورهاي منطقه درگير هستند. أنچه که روحاني «امنيت» در منطقه مي‌نامد همان حاكميت كشتار و جنايت و ترور ولايت فقيه در اين كشورهاست كه تا كنون ميليونها كشته و زخمي از مردم بیدفاع برجاي گذاشته است. البته اين رژيم قبل از آن دشمن تمامي مردم ايران است. از اين رو مردم و مقاومت ايران عزم جزم كرده اند كه اين رژيم قرون‌وسطايي را سرنگون كرده و دموكراسي و حاكميت مردم را جايگزين كنند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۱۹آذر ۱۳۹۶ (۱۰دسامبر ۲۰۱۷)

 

مقاومت ايران با استقبال از اين اقدام، از قضاييه و دولت آرژانتين و جامعه جهاني ميخواهد، همه مسئولان جنايت آميا و قاتلان قاضي آلبرتو نيسمن را در برابر عدالت قرار دهند

روز پنجشنبه ۱۶آذر (۷دسامبر) كلوديو بناديو، قاضي فدرال آرژانتين، دستور بازداشت كريستينا فرناندز، رئيس جمهور سابق اين كشور و تعدادی از همكاران وي از جمله هكتور تيمرمن، وزير خارجه دولت او را به خاطر «خيانت» و تباني با رژيم ايران و لاپوشاني در تحقيقات مربوط به انفجار مركز فرهنگي يهوديان آرژانتين (آميا) در بوئنوس آيرس در ۲۷ تیر۱۳۷۳ (۱۸ ژوييه ۱۹۹۴) صادر كرد. این جنایت ۸۵ كشته و۳۰۰ مجروح برجاي گذاشت.

قاضي همچنين از سناي آرژانتين خواست، از كريستينا فرناندز سلب مصونيت كند. وي پس از پايان دوره رياست جمهوري‌اش تلاش كرد با عضويت در سناي اين كشور از تعقيب و محاكمه و مجازات مصون بماند.

قبل از اين تحقيقاتي كه در سال ۲۰۱۵ قاضي شهيد آلبرتو نيسمن آن را هدايت مي‌كرد به همين نتايج انجاميده بود و در حالي كه او آماده بود گزارش تحقيقات خود را به پارلمان ارائه كند در آپارتمانش در بوئنوس آيرس ترور شد. گزارشها در آن زمان حاكي از اين بود كه رئيس جمهور سابق آرژانتين در برابر وارد كردن نفت خام از رژيم آخوندي و سودهاي حاصل از معاملات تجاري، مانع ادامه تحقيقات شده است.

در سال ۱۹۹۴ مقاومت ايران با ذكر جزييات اعلام كرد اين انفجار توسط رژيم ايران صورت گرفته و بالاترين مقامات رژيم در آن دست داشته اند. در سال ۲۰۰۶ دادستان آرژانتين از انترپل خواست در رابطه با بمبگذاري آميا براي مقامات رژیم در زمان انفجار شامل اكبر هاشمي رفسنجاني (رئيس جمهور)، علي اكبر ولايتي(وزير خارجه)، علي فلاحيان (وزير اطلاعات)، محسن رضايي(سركرده سپاه پاسداران)، احمد وحيدي (فرمانده نيروي قدس) هادي سليمانپور (سفیر رژیم در آرژانتین)، احمد رضا اصغري (عامل سپاه قدس در آرژانتین در پوش دیپلومات)، محسن رباني (رایزن فرهنگی رژیم در آرژانتین) و عماد مغنيه (از سركردگان حزب الله) حكم جلب بين المللي صادر كند.

پس از قتل قاضي نيسمن در سال ۲۰۱۵،كميسيون قضايي شوراي ملي مقاومت ايران از قضات و وكیلان و حقوقدانان شريف آرژانتيني خواست اجازه ندهند كه عدالت قرباني زدو بند و تباني با رژيم آخوندي شود. در بيانيه كميسيون قضايي آمده بود: «اكنون مردم آرژانتين، تاريخ اين كشور، وجدان عدالتخواه همه جهانيان، مردم ايران و مقاومت عادلانه اين مردم و مهمتر از همه خون و روح شهيد عدالتخواه قاضي نيسمن در انتظار است كه دستگاه قضايي آرژانتين چكار خواهد كرد و سرنوشت اين پرونده ها به كجا خواهد رسيد...

به‌ لحاظ توصيف حقوقي ترديدي نيست كه بمبگذاري آميا و كشتاري كه در سال ۱۹۹۴ در بوئنوس آيرس صورت گرفت مصداق بارز يك جنايت عليه بشريت است و بنابراين هيچگاه مشمول مرور زمان نمي‌شود...

مقاومت ايران با استقبال از اقدام شجاعانه قاضي بناديو، از دولت و قضات و وكيلان شريف آرژانيتن مي‌خواهد پس از فاش شدن زد و بند كثيفي كه قاضي شهيد آلبرتو نيسمن جان خود را بر سر ممانعت از آن گذاشت، كليه دست‌اندركاران جنايت تروريستي آميا و عاملان توطئه ۲۰۱۵ و قاتلان قاضي شهيد آلبرتو نيسمن را در برابر عدالت قرار دهند. قضاييه آرژانتين در اين اقدام شجاعانه حمايت مردم و مقاومت ايران و همه شرافتمندان و آزاديخواهان در سراسر جهان را با خود دارد.

مقاومت ايران با تأكيد بر اينكه مسئولان جنايت عليه بشريت در آميا، مسئولان صدها عمل تروريستي در نقاط مختلف جهان و همان مسئولان اعدام ۱۲۰ هزار زنداني سياسي از جمله قتل عام ۳۰ هزار زنداني سياسي در سال ۱۳۶۷ هستند، از جامعه جهاني به‌ويژه شوراي امنيت ملل متحد خواست تصميمات ضروري براي كنار زدن موانع و تحقق عدالت را اتخاذ كند.

دبيرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۷ آذر۱۳۹۶ (۸ دسامبر۲۰۱۷)

 

روزهاي گذشته دانشگاههای مختلف کشور صحنه اعتراضهاي دانشجویي عليه رژيم آخوندي به مناسبت روز دانشجو بود. رژيم ضد دانشجو‌‌یي آخوندها به منظور جلوگيري از گسترش اعتراضات دانشجویان روز پنجشنبه ۱۶آذر را تعطيل اعلام كرد.

دانشجویان دانشگاه نفت آبادان در روز پنجشنبه ۱۶آذر در اعتراض به عدم پاسخگویی کارگزاران حکومتی به خواستها و اعتراضات دانشجویان دست به اعتصاب غذا زدند.

در روز ۱۴ آذر دانشگاههای صنعتی شریف، تهران، دانشگاه ملی (موسوم به بهشتی) و دانشگاه قم و نیشابور شاهد تجمعات اعتراضی دانشجویان با شعارهای «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «دانشگاه پولگردان، تضعيف زحمتکشان، آموزش رايگان، خواسته زحمتكشان» بود.

در سالن فردوسی دانشگاه تهران دانشجویان سخنرانی یک عامل رژیم را با شعارهای «دانشگاه پادگان نيست»، «ستاره دانشجو مدال افتخار است»، «دانشگاه زندان است، زندانها پادگان است»...مختل كردند. در دانشگاه قم نیز دانشجویان سالن را به هنگام سخنرانی یکی از نمایندگان مجلس رژیم ترک کردند و اجازه برگزاری و ادامه جلسه را ندادند.

دانشجویان دانشگاه زنجان نیز با برپایی یک نمایشگاه عکس از مقاومت دانشجویی همراه با شعارهایی چون «جاي دانشجو زندان نيست، دانشگاه پادگان نيست» روز دانشجو را گرامی داشتند. در ارومیه نیز دانشجویان در تجمع خود علیه تبعیض جنسیتی و پولی کردن دانشگاههای دولتی و فقر دانشجویان شعار سر دادند.

صبح روز دوشنبه ۱۳ آذر نیز دانشجویان دانشگاههای تهران، علامه طباطبایی و خوارزمی (تربیت معلم) و دانشگاه ملی با شعارهای «دانشجو مي‌ميرد ذلت نمي‌پذيرد»، تبعیض جنسیتی محکوم است محکوم است»، «نه به تبعیض جنسیتی» و «دانشگاه پولکی شهریه زورکی»، «از بابل تا آبادان، سركوب دانشجويان»، «خوابگاه دخترانه، زندان است، زندان است»، «آموزش رايگان حق مسلم ماست»، «تشكل وابسته، نمي‌خواهیم نمي‌خواهيم» دست به تجمع و اعتراض زدند.

آنها همچنین به فساد و غارت فراگیر و فقر و بیکاری و ناهنجاریهای ناشی از آن با شعارهای «هم مجلس، هم دولت، اتاق فرمان غارت»، «دولت اعتدالی، سفره مردم خالی است»، «مسکن و کار و درمان، آموزش رایگان، خواسته زحمتکشان»، «آموزش و سلامت، در خدمت تجارت»، «در دانشگاه بیگاری، بعد از تحصیل بيكاري» اعتراض کردند.

دانشجویان دانشگاه تهران گوشه یی ازسركوب، دستگیری و شکنجه و اعدام دانشجویان را با اجرای نمایش به تصویر کشیدند. عوامل اطلاعاتی رژیم در دانشگاه (حراست) این تجمع را مورد حمله قرار دادند و یکی از دانشجویان را بازداشت کردند. دانشجويان در اعتراض به این دستگیری يكصدا شعار می دادند: «دانشگاه پادگان نيست، دانشجوي زنداني آزاد بايد گردد».

دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان در زاهدان نیز در تجمع اعتراضی خود در روز ۱۱ آذر، نسبت به برنامه فرمایشی روز دانشجو با حضور آخوند روحانی در اين دانشگاه دست به اعتراض زدند. آنها شعار می دادند «دانشجو مي‌ميرد ذلت نمي‌پذيرد»، «دانشجوي زنداني آزاد بايد گردد».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۷ آذر ۱۳۹۶ (۸ دسامبر ۲۰۱۷)

 

وعده پوچ نمي‌خواهيم آب مي‌خواهيم، سيستان آباد مي‌خواهي

دانشجویان و مردم دلیر استان سیستان و بلوچستان حضور آخوند حسن روحانی، رئیس جمهور نظام ولایت فقیه در زابل و زاهدان را به صحنه یی از ابراز انزجار و اعتراض علیه نظام منفور و سرکوبگر آخوندی تبدیل کردند. به هنگام سخنرانی روحانی در زابل در روز شنبه ۱۱آذر آنها شعار می دادند: « وعده پوچ نمي‌خواهيم، آب مي‌خواهيم، آب مي‌خواهيم»، «روحاني سيستان هوا ندارد»، «ما آب مي‌خواهيم، آب مي‌خواهيم، سيستان آباد مي‌خواهيم».

 جوانان و مردم دلیر زابل با دست نوشته هایی که در دست داشتند به فقدان امکانات آموزشی و جاده های نا امن و ویران که چیزی جاده های مرگ نیستند و سرکوب مردم این استان اعتراض کردند. آنها همچنین پلاکاردهایی دردست داشتند که بر روی آن نوشته بود «بازارچه های مرزی در چنگال نورچشمی ها»، «حق مردم مستضعف چه میشود»؟ «جوانترین استان کشور، بیکارترین است». دانشجویان دانشگاه سيستان و بلوچستان (زاهدان) نیز علیه سفر روحانی به این استان شعار می دادند: «مجلس فرمايشي نمي‌خواهيم نمي‌خواهيم، دانشجو مي‌ميرد ذلت نمي‌پذيرد»، «دانشجوي زنداني آزاد بايد گردد» و از پذيرش روحاني سر باز زدند.

روحانی در سخنرانی خود در زابل به تکرار دروغپردازیهای گوبلزی خود در مورد موفقیتهای ۱۰۰روز اول دور دوم ریاست جمهوری خود پرداخت. او به نحوی مضحک مدعی شد که موفقیتهای این ۱۰۰ روزه معادل چهار سال گذشته ریاست جمهوری اش بوده است. یکی از موفقیتهای ادعايي روحانی کارنامه فضاحت بار او در رسیدگی به زلزله زدگان استان کرمانشاه است که بعد از سه هفته همچنان از ابتدایی ترین امکانات برای زنده ماندن محرومند. روحانی در یک وارونه گویی دجالگرانه ديگر انزوای گسترده بین المللی و انزجار فزاینده از سیاستهای تجاوزکارانه رژیم را «افتخار» نظام آخوندی توصيف كرد.

روحانی در سخنان چند شب پیش خود در تلویزیون حکومتی در ارائه گزارش ۱۰۰روز اول دور دوم ریاست جمهوری اش نیز نه تنها مضحکه باند رقیب شد، بلکه توسط عوامل باند خودش نیز مورد استهزاٰء قرار گرفت. روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران سخنان روحانی را «کلی گویی» و آخوند ذوالنور نماینده مجلس رژیم از باند خامنه ای سخنان او را «لفاظی» توصیف کرد و گفت: آمارهاي متناقض از زبان شما و مسئولين ذيربط در بحث توليد اشتغال داشتيم... چرا آمارهايي مي دهيد كه نه سفره مردم، نه بيكاران و منازل مردم آن رو تاييد نمي كنند» (تلویزیون رژیم-۷آذر).

خبرگزاری فارس ارگان سپاه پاسداران نیز در این باره نوشت: «روحانی گویا آمارهایی که توسط دستگاههای دولتی در این باره منتشر شده را نگاه نکرده است. زیرا بر اساس گزارش مرکز آمار و بانک مرکزی, ضریب جینی [شاخص سنجش میزان نابرابری در توزیع درآمد یا ثروت] در دولت یازدهم به بدترین وضع خود رسیده و فاصله پولدارها و فقرا بیشتر شده است...دولت دوازدهم چطور می خواهد با ادامه [ این]سیاستها... به جنگ توزیع ناعادلانه درآمد در کشور برود؟

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۲آذر ۱۳۹۶ (۳دسامبر ۲۰۱۷)

رژیم ضدبشری آخوندی به‌منظور شدت بخشیدن فشار بر زندانیان سیاسی با پرونده‌سازیهای جدید احکام سنگینی را برای سه تن از زندانیان سیاسی صادر کرده است.

بنابراین احکام زندانیان سیاسی محمد امیرخیزی به ۱۱سال حبس و دو سال اقامت اجباری در نیک شهر (استان سیستان و بلوچستان) و مجید اسدی به ۶سال حبس و دو سال اقامت اجباری در برازجان (استان بوشهر) و پیام شکیبا به ۱۱سال حبس محکوم شده‌اند. هر سه نفر از زندانیان سالن ۱۰بند ۴زندان گوهردشت هستند که زندانی فوق امنیتی است و شرایط طاقت‌فرسایی دارد.

محمد امیر خیزی ۷۱ساله. از بازاریان خوشنام و از زندانیان سیاسی هوادار مجاهدین در دهه شصت است که تاکنون بیش از ۱۰سال را در زندانهای قرون‌وسطایی رژیم زندانی بوده است. و هم‌اکنون به‌خاطر سالخوردگی و ابتلا به بیماریهای قلبی و گوارشی از هرگونه رسیدگی درمانی محروم است و در شرایط طاقت‌فرسای زندان در شرایط وخیمی قرار دارد.

مجید اسدی فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد در 18تیر ماه 87 دستگیر شد. وی پس از تحمل چهار سال حبس در خرداد 94 آزاد شد و ۹ماه بعد بار دیگر بازداشت شد. د‌ژخیمان برای تشدید فشار، او را که از بیماریهای مختلف از جمله بیماری جدی گوارشی و کم‌خونی و التهاب حاد ستون فقرات رنج می‌برد، از رسیدگیهای درمانی مورد نیازش محروم کرده‌اند.

پیام شکیبا، دانشجوی اخراجی رشته فوق‌لیسانس علوم سیاسی، در ۳اسفندماه ۹۵ برای سومین بار بازداشت شد. وی در سال ۸۷ به‌ همراه ۵تن دیگر از دانشجویان به‌خاطر فعالیتهای دانشجویی در دانشگاه زنجان دستگیر و پس از ۲۲ماه حبس با قید وثیقه آزاد شد. متعاقباً در سال ۸۹ برای تحمل یک سال حبس در همین رابطه بازداشت شد.

صدور این احکام ظالمانه در کنار فشارهای ضدانسانی و غیرقانونی بر زندانیان سیاسی در زندانهای سراسر کشور که منجر به اعتصاب غذاهای طولانی‌مدت زندانیان شده است نشانگر عمق نیاز خامنه‌ای برای چنگ و دندان نشان‌دادن به مردم به جان آمده‌یی است که بنا‌ به‌گفته گماشتگان همین حاکمیت؛ صبرشان در حال لبریز شدن است.

مقاومت ایران با درود به همه زندانیان سیاسی مقاوم و مبارز از عموم مراجع و ارگانهای بین‌المللی حقوق‌بشر به‌ویژه کمیسر عالی حقوق‌بشر و گزارشگران ویژه وضعیت حقوق‌بشر در ایران و دستگیریهای خودسرانه و تمامی محافل حقوق‌بشری را به محکوم کردن این احکام ظالمانه فرامی‌خواند و خواستار اعزام یک هیأت حقیقت‌یاب برای رسیدگی به وضعیت زندانیان سیاسی در نظام سرکوبگر ولایت فقیه است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۲آذر ۱۳۹۶ (۳دسامبر ۲۰۱۷)

سفر هيأتهاي پارلماني به ايران تحت حاكميت ملاها، تشويق آنها به استمرار اعدامهاست

رژیم آخوندی در فاصله روزهای اول تا هشتم آذر ماه ۱۸زندانی را به دار اویخت. ۱۰ تن از آنها در زندان گوهردشت کرج اعدام شدند که اعدام جمعی ۹زندانی در روز چهارشنبه ۸ آذر را شامل می شود. شش زنداني در روزهای اول و پنجم آذر در زندان مرکزی تبریز اعدام شدند. دو زندانی نیز در روز ۷ آذر در زندانهای بابل (شمال ایران) و قائن (شرق ایران) به دار آویخته شدند.

 اجرای بیوقفه مجازات اعدام توسط حکومت آخوندی آنهم همزمان با سفر هیأت گروه رابطه با ايران پارلمان اروپا به تهران نشانگر آن است که اعتدال و میانه روی در فاشیسم دینی حاکم بر ایران چیزی جز توهم و فریبکاری نیست و جلادان حاکم ناتوان از مقابله با جنبشهای فزاینده اعتراضی، حتی برای چند روز نیز توان برچیدن بساط دار و شکنجه و شلاق را ندارند.

مردم به جان آمده ایران از هرگونه امدادرسانی به نظام سرکوبگر و فاسد ولایت فقیه منزجرند و معاملات حقیر اقتصادی را که بر دریای خون و رنج میلیونها ایرانی سوار شده، محکوم می کنند.

سفر هيأتهاي خارجي به ايران به هر بهانه و تحت هر عنواني که باشد تنها ملايان جنايتكار را به استمرار و گسترش سركوب و اعدام و خفقان تشويق مي‌كند. هرگونه رابطه با این ر‌ژیم باید به بهبود وضعیت حقوق بشر در ایران به ویژه توقف مجازات اعدام مشروط شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۰ آذر ۱۳۹۶ (اول دسامبر ۲۰۱۷)

 

دژخیمان در زندان گوهردشت از رسیدگی به خواستهای زندانیان سالن ۱۰بند چهار زندان گوهردشت خودداری می‌کنند. این زندانیان که در روز ۸مرداد ۹۶در یک یورش وحشیانه و به‌طور ناگهانی به این بند انتقال یافتند هم‌چنان از هرگونه ارتباط تلفنی و رسیدگیهای ضروری درمانی محرومند. وضعیت آقایان محمد بنازاده 71ساله که از بیماریهای قلبی و گوارشی رنج می‌برد و مجید اسدی که دچار بیماری حاد معده، کم خونی است وخیم گزارش شده است.

دژخیمان هم‌چنین از درمان آرش صادقی، از زندانیان همین بند که به‌خاطر بیش از ۷۰روز اعتصاب‌غذا از بیماریهای مختلف رنج می‌برد، ممانعت می‌کنند.

محمد نظری زندانی سیاسی ۴۲ساله در زندان مرکزی ارومیه که پس از ۹۹روز اعتصاب‌غذا به زندان مرکزی ارومیه منتقل شده در بدو ورود توسط آدمکشان به‌شدت مضروب و به سلول انفرادی این زندان منتقل گردید. محمد نظری که ۲۴سال را در زندانهای رژیم به‌سر برده بر اثر شکنجه از بیماریهای مختلف از جمله بیماری کلیوی رنج می‌برد و باید مورد جراحی قرار گیرد اما دژخیمان از اعزام وی به بیمارستان خودداری می‌کنند.

رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی کرد، هم‌چنان در بازداشتگاههای امن اطلاعات سپاه سنندج زندانی و در شرایط بسیار وخیمی است. او در روز دوم تیرماه به هنگام بازداشت بر اثر شلیک مستقیم پاسداران مورد اصابت سه گلوله قرار گرفت و به‌شدت مجروح شد، اما دژخیمان از انتقال او به زندان سنندج و هرگونه رسیدگی درمانی محروم کرده‌اند. وی به‌خاطر همکاری با گروه‌های کرد به «محاربه از طریق اقدام علیه امنیت ملی» محکوم است. دژخیمان به خانواده‌اش اجازه گرفتن وکیل نمی‌دهند.

زندانی سیاسی ارژنگ داوودی ۶۴ساله که از مهر ۱۳۹۵به زندان زابل تبعید شده و در انفرادی به‌سر می‌برد از بیماری قند خون رنج می‌برد و بعضاً دچار اختلال جدی بینایی می‌گردد. او که ۱۴سال از دوران اسارتش می‌گذرد تاکنون ۱۶بار از زندانی به زندان دیگر منتقل شده است. زندانهایی که کمترین امکانات بهداشتی و درمانی ندارد.

در زندان مرکزی زاهدان به‌دنبال خودداری زندانیان سیاسی از شرکت در مراسم فرمایشی رژیم، ارتباط تلفنی بندهای ۳و ۴زندان که عمده آنها از زندانیان اهل سنت هستند، قطع کردند. در همین زندان دژخیمان از رسیدگی درمانی به محمد عزیزی ۲۱ساله زندانی سیاسی که ماه گذشته به هنگام دستگیری بر اثر شلیک پاسداران از ناحیه دست مجروح شد، خودداری می‌کنند. وی که به ”اقدام علیه امنیت ملی“ متهم است اکنون به‌خاطر عفونت محل جراحت در وضعیت وخیمی است.

زندانی سیاسی سهیل عربی نیز بعد از تحمل یک دوره طولانی اعتصاب‌غذا اکنون در زندان اوین، از هفته گذشته به‌طور تنبیهی به بند یک این زندان که قرنطینه و فاقد امکانات ارتباطی و ملاقات است منتقل شده است.

بند ۷زندان اردبیل که محل زندانیان سیاسی است به‌صورت قفس درآمده و زندانیان از هواخوری محروم شده‌اند. در همین زندان در یک اقدام سبعانه یک مجرم عادی را از ۲۲آبان در سوز سرما با دست‌بند و پابند به میله‌یی در بخش قرنطینه زندان زنجیر کرده‌اند. این یک روال معمول در زندان اردبیل است و تاکنون به مرگ شماری از زندانیان منجر شده است.

مقاومت ایران عموم مراجع و ارگانهای بین‌المللی حقوق‌بشر را به اقدامی مؤثر برای رسیدگی به وضعیت وخیم زندانیان سیاسی فرامی‌خواند.

دبیر خانه شورای ملی مقاومت ایران

۹آذرماه ۱۳۹۶ (۳۰نوامبر ۱۳۹۶)

فاشيسم ديني حاكم بر ايران، در يك اقدام ضد انساني از سفر دكتر محمد ملكي ۸۴ساله، به خارج از ایران براي معالجه جلوگیری می کند، از اين رو حيات وي كه از بيماريهاي صعب العلاج رنج مي برد در معرض خطر جدي است.

دكتر ملكي اولين رئيس دانشگاه تهران بعد از انقلاب ضد سلطنتي كه سالها در زندانهاي قرون وسطايي رژيم آخوندي به سر برده، به توصيه پزشكان بايد براي معالجه به اروپا منتقل شود. اما آخوندهاي حاكم به خاطر مواضع قاطع وي در قبال نظام ولايت فقيه و ايستادگي و تسليم نشدن به رژيم، او را ممنوع الخروج كرده و در صددند او را زجركش كنند.

مقاومت ايران عموم مراجع مدافع حقوق بشر، به ويژه كميسر عالي و گزارشگر ويژه وضعيت حقوق بشر در ايران و همچنين اتحاديه هاي پزشكي در كشورهاي مختلف را به محكوميت قاطع رژيم به خاطر ممنوع كردن سفر دكتر ملكي به خارج و محروميت وي از معالجه و اقدام فوري براي رفع اين ممنوعيت فرا مي‌خواند.

دكتر ملكي از زندانيان سياسي زمان شاه، در سال ۱۳۶۰ دستگير شد و به مدت پنجسال در زندان به سر برد. وي در سالهاي ۱۳۷۹ و ۱۳۸۸ نیز بار دیگر دستگير و تحت شديدترين فشارها قرار گرفت.

دکتر ملکی در آبان ۱۳۹۵ گفت: «خامنه ای عامل و مسئول تمام این بدبختی‌ها، این اعدامها، این کشتارهاست... به‌هیچ‌وجه هم نمی‌تواند خودش را مبرا بکند و بگوید من اطلاع نداشتم ... بارها خودش گفته که از جزییات و وقایعی که در مملکت می‌گذرد اطلاع دارم و مسلماً هم اطلاع دارد».

دكتر ملكي در ارديبهشت ۱۳۹۶در ارتباط با نمايش انتخابات رياست جمهوري رژیم گفت: «اسم این شعبده‌بازی را گذاشتند انتخابات... (كانديداها) چه کسانی هستند؟ یکی اش آقای رئیسی است، جلاد معروف و یکی آقای روحانی است کذاب معروف ... من در جریان قولهای روحانی هستم. چقدر به مردم دروغ می گوید؟ چقدر سر مردم را می خواهد شیره بمالد؟ ... این انتخابات نیست ... می گویند بیایید به این دو نفر ر‌أی بدهید. یکی را می گویند طرفدار خامنه ای است و یکی طرفدار خامنه ای نیست در صورتیکه هر دو طرفدار رهبری هستند چون اگر نباشند نمی توانند شرکت کنند و نمی توانند از فیلتر شورای نگهبان بگذرند».

وي در مرداد ۱۳۹۶ در اطلاعيه یي به مناسبت سالگرد قتل عام زندانيان نوشت: به «سردمداران نظام ولایی هشدار می‌دهم که دیر نخواهد بود که شما هم دچار سرنوشت همه استبدادیان خواهید شد و روزی تاوان ریختن خون بیگناهان را خواهید داد. شما هم روزی باید پاسخگوی دروغ گویی‌ها، دزدی‌ها، و جنایت‌هایتان باشید. مطمئن باشید که جنبش دادخواهی مردم ایران روزی شما را هم پای میز محاکمات عادلانه خواهد کشاند».

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۸ آذر ۱۳۹۶ (۲۹نوامبر ۲۰۱۷)